پیشرفت هایی حاصل شده، ولی کار بیشتری را می طلبد

به گزارش مجله پریها، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از حاصل شدن پیشرفت طی گفتگو های برجامی دو هفته گذشته در وین خبر داد و اضافه نمود، اما احیای برجام تلاش بسیار سخت تری را می طلبد.

پیشرفت هایی حاصل شده، ولی کار بیشتری را می طلبد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از حاصل شدن پیشرفت طی مصاحبه های برجامی دو هفته گذشته خبر داد و افزود، اما احیای برجام کار سخت تری را می طلبد.

وی بعد از پایان نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در توییتی نوشت: طی دو هفته گذشته پیشرفت حاصل شد. اما کار بسیار بیشتری را می طلبد.

این مقام ارشد اروپایی افزود: گروه کارشناسی سوم برای رسیدگی به مسائل ترتیبات ایجاد شد. من همچنان فکر می کنم دیپلماسی تنها راه پیش روی برجام برای رسیدگی به چالش های مداوم است.

به گزارش فارس، نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز در گرندهتل وین برگزار گشت، دقایقی پیش پایان یافت و قرار شد مصاحبه ها در هفته آینده ادامه یابد. در این نشست، روسای هیات های مذاکره کننده کشور های طرف برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین شرایط مصاحبه های فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم مصاحبه ها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، فرایند کنونی مصاحبه ها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند مصاحبه ها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، مصاحبه ها را متوقف خواهد کرد.

در این نشست، کشور های مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای مصاحبه در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود. هیأت ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، مصاحبه های فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4111

به "پیشرفت هایی حاصل شده، ولی کار بیشتری را می طلبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت هایی حاصل شده، ولی کار بیشتری را می طلبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید