ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها دارد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، اسحاق دنیاگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (شنبه) در دیدار شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به برگزاری بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا میان تیم پرسپولیس و کاشیما ژاپن گفت: امروز چشمان علاقمند فوتبال در آسیا و حتی دنیا نظاره گر این بازی در تهران هستند و امیدوارم شاهد یک رقابت خوب و جوانمردانه باشیم تا همه علاقمندان به فوتبال از این بازی لذت ببرند.

ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها دارد

وی با بیان اینکه ایران همواره کوشش نموده است عضو موثری در کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد اضافه نمود: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت های لازم را از همه رشته های ورزشی و به خصوص فوتبال از جمله فوتبال زنان انجام داده است تا این رشته پرطرفدار در سراسر کشور گسترش یابد.

جهانگیری توضیح داد: اختلافات سیاسی میان کشورها امری طبیعی است که گاه شدت می گیرد و گاه به صلح و دوستی تبدیل می گردد و انتظار ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که اجازه ندهد مسائل سیاسی بر فوتبال اثر بگذارد و برای انسجام میان کشورهای آسیایی کوشش هر چه بیشتری را انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح و دوستی میان کشورها ایفا نموده و گره های زیادی را گگردده است.

وی همچنین با قدردانی از حمایت های کنفدراسیون فوتبال آسیا از فوتبال ایران، از رییس این کنفدراسیون خواست شرایطی فراهم گردد تا شاهد حضور نمایندگان ایران در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا و هیات های تابعه آن باشیم.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این دیدار با بیان اینکه فوتبال ایران نه تنها نقشی اساسی در فوتبال آسیا بلکه در فوتبال جهان دارد و ایران بعنوان بازیگری مهم در سطح فوتبال آسیا مطرح است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه دستاوردهای فوتبال ایران را افتخار آمیز توصیف و خاطر نشان کرد: فوتبال ایران نه تنها عملکرد درخشانی در سطح آسیا داشته بلکه در جام جهانی گذشته نیز کوشش خوبی انجام داد و فوتبال ایران در تمام سطوح بزرگسالان، جوانان، زنان و فوتبال ساحلی از دستاوردهای بزرگی برخوردار بوده است.

وی اضافه نمود: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی که می خواهد به رتبه بندی های رسمی اشاره کند یکی از این رتبه بندی ها ایران است چرا که یکی از بهترین تیم های آسیا تیم ملی فوتبال ایران است.

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین با اشاره به برگزاری کنگره این کنفدراسیون که اخیرا در کوالالامپور برگزار گردید، گفت: در این کنگره شاهد تجلی همبستگی و وحدت میان اکثر اعضای کنفدراسیون آسیا بودیم و این نشانه و الگویی برای دیگر کشورها است.

وی اضافه نمود: کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نهاد متحد است و همبستگی خوبی میان اعضای آن وجود دارد چرا که فوتبال باید بتواند ملت ها را به یکدیگر نزدیک کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 858

به "ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش همواره نقش موثری در برقراری و حفظ صلح میان کشورها دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید