واکنش خداکرمی به پیشنهاد استاندار ، تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا قابل توجه نیست ، از تصمیمات کوتاه مدت و مسکنی دست برداریم

به گزارش مجله پریها، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا اصلا قابل توجه نیست و ناچیز است.

واکنش خداکرمی به پیشنهاد استاندار ، تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا قابل توجه نیست ، از تصمیمات کوتاه مدت و مسکنی دست برداریم

جهت دریافت خدمات الاچیق حصیری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در مصاحبه با خبرنگار مجله پریها در واکنش به پیشنهاد استاندار تهران برای لغو دوباره طرح ترافیک پایتخت، گفت: در حال حاضر به لحاظ رعایت اصول پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، کمترین مشکل را در مترو داریم. اگر اجرای طرح ترافیک و پیرو آن افزایش تراکم جمعیت در مترو می توانست در انتشار ویروس خیلی موثر باشد، باید شاهد ابتلای گسترده کارکنان مترو می بودیم که خوشبختانه این اتفاق نیفتاده است.

نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه نمود: در روزهایی که اجرای طرح ترافیک در تهران لغو می شود، میزان ازن هوا بسیار افزایش پیدا می نماید که این برای شهروندان بسیار مضر است. به عنوان رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران تاکید می کنم که افزایش ازن هوا که یکی از دلایلش به وضع ترافیک پایتخت برمی شود، ضرر بیشتری برای مردم دارد.

خداکرمی تاکید نمود: صلاح نیست برای پیشگیری از انتشار ویروس کووید19، محدوده طرح ترافیک را برداریم. در حال حاضر در شهرهای کوچک که ترافیک ندارند و کم جمعیت هم هستند، شاهد شیوع کرونا و شرایط قرمز هستیم. بنابراین در شورای شهر تهران تمایلی به لغو طرح ترافیک نداریم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام نمود: تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا اصلا قابل توجه نیست و ناچیز است. بنابراین ضروری است به سراغ اقدامات عملیاتی دیگری برویم که مردم را از ابتلا به این ویروس حفظ کنیم.

وی اضافه نمود: به استاندار تهران پیشنهاد می کنم به جای اقدامات و تصمیمات کوتاه مدت و مسکنی، برنامه جامع جلوگیری از انتشار ویروس کرونا برای همه شهر در نظر بگیرند. وقتی ماسک زدن به عنوان بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس پذیرفته شده است، چرا نسبت به اجباری شدن استفاده از ماسک توسط شهروندان تعلل می شود. شورای شهر تهران اعتقاد داشت که ماسک زدن باید اجباری شود.

خداکرمی ادامه داد: طی جلسه ای که به تازگی با معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران داشتیم، از معاون شهردار تهران خواستیم تا اطلاعیه هایی در دید مسافران مترو و اتوبوس قرار دهند که وقتی ایستاده اند مقابل هم نباشند بلکه پشت به هم قرار گیرند، سرشان را پایین و به سوی شیشه اتوبوس و مترو بگیرند. به استانداری و شهرداری هم تاکید داریم تا اصول ایمنی را به مردم آموزش دهند.

این پزشک عضو شورای شهر تهران در سرانجام گفت: به مردم هم توصیه می کنیم که از حضور در مهمانی ها و محل های دربسته خودداری نمایند و در فضاهای باز و با رعایت فاصله گذاری همدیگر را دیدار کنیم. در صحبت های دوطرفه، هر دو طرف ماسک بزنند. بر اساس مقاله های علمی جدید، غرغره با آب نمک و کشیدن آن در بینی می تواند محیط را برای ویروس سمی نماید و ضروری است هر شهروندی پس از رسیدن به منزل از انجام این کار غفلت نکند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3444

به "واکنش خداکرمی به پیشنهاد استاندار ، تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا قابل توجه نیست ، از تصمیمات کوتاه مدت و مسکنی دست برداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خداکرمی به پیشنهاد استاندار ، تاثیر طرح ترافیک در شیوع کرونا قابل توجه نیست ، از تصمیمات کوتاه مدت و مسکنی دست برداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید