واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر در 5 ماهه نخست سال

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران- مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در 5 ماهه نخست 1400، بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر وارد کشور شده است.

واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر در 5 ماهه نخست سال

از سازمان بنادر و دریانوردی؛ آقای روانبخش بهزادیان با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین اولویت دولت در شرایط فعلی، تامین کالا های اساسی مورد نیاز مردم نظیر گندم، ذرت، جو، سویا، دانه های روغنی، برنج، شکر و روغن خوراکی است، اضافه نمود: با توجه به نیاز روزانه کشور به مصرف کالا های اساسی، ضروری است تا این گونه کالا ها پس از ورود به بنادر کشور، سریعا مراحل ترخیص را پشت سر بگذارند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی ادامه داد: مسائل متعدد از جمله تامین و تخصیص ارز، هماهنگ نبودن دستگاه های صادر کننده مجوز و مسئول در امر ترخیص و خروج کالا و… باعث شده تا حجم قابل توجهی از کالا های اساسی در بنادر دپو شود.

رشد 15 درصدی ورود کالای اساسی از طریق بنادر

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه به رغم سختی های مرتبط با تحریم، توانسته ایم در پنج ماهه اول سال جاری بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر کشور وارد کنیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است، گفت: در صورت ترخیص نشدن به موقع، امکان فاسدشدن و خودسوزی بخشی از کالا های اساسی وجود دارد.

وی اضافه نمود: ظرفیت نگهداری کالا های اساسی در بنادر کشور شامل انبار ها و سیلو های نگهداری غلات حدود 6 میلیون تن است که به نظر می رسد بنادر با کل ظرفیت خود مشغول تخلیه و ترخیص کالا های اساسی به داخل کشور هستند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4373

به "واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر در 5 ماهه نخست سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی از طریق بنادر در 5 ماهه نخست سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید