هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!

به گزارش مجله پریها، بالغ بر 41 درصد از شرکت های بریتانیایی بر این باورند که هوش مصنوعی به طور کامل جایگزین کارکنان و فعالیت های آنها خواهد شد.

هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!

به گزارش خبرنگاران، با توجه به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تکنولوژی و غیره، بسیاری از شرکت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند که این فناوری ها به صورت کامل فعالیت هایشان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، به گونه ای که دیگر نیازی به وجود چنین استارتاپ و شرکت هایی در دنیا نخواهد بود و کارکنان آنها نیز با روبات و رایانه های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.

تازه ترین تحقیقات و آنالیز های انجام گردیده نشان می دهد که بالغ بر 41 درصد از شرکت های فعال در بریتانیا از توسعه زودهنگام و سریع فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی واهمه دارند چراکه بر این باورند که این فناوری ها تا پنج سال آینده جای منابع انسانی، کارشناسان، متخصصان و تمامی تجهیزات موردنیاز آنها را خواهد گرفت و به عبارتی دیگر هوش مصنوعی در آینده ای نزدیک موجب از بین رفتن تجارت و کسب و کار آنها خواهد شد.

این در حالی است که 51 درصد از صاحبان این کسب و کارها هیچ استراتژی و سیاست گذاری برای بهره گیری از مزایای هوش مصنوعی در فعالیت های تجاری خود اتخاذ نکرده اند.

به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، آن دسته از شرکت هایی که تاکنون به بهره گیری از فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی در کسب و کار خود فکر نکرده اند، در خطر نابودی بیشتری قرار دارند چراکه آینده شرکت های تجاری و کسب و کارهای موفق به فناوری های جدید تعلق خواهد داشت و صاحبان مشاغل و شرکت های کوچک با استراتژی های قدیمی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

البته کلر بارکلی، مدیر عملیاتی ارشد مایکروسافت در بریتانیا نظر دیگری دارد و در این خصوص به گزارشگر شبکه CNBC می گوید: همانند هر تغییر دیگری در دنیا، بهتر است کسب و کارهای فعال در کشورهای مختلف کاری نکنند چراکه هم اکنون کاری بجز این از آنها ساخته نیست.

وی اضافه نمود: اگر هوش مصنوعی به مرحله تکامل و شکوفایی خود برسد، هر حوزه ای را که لازم باشد، تحت سلطه خود در خواهد آورد و ما نه تنها نباید جلوی این اتفاق را بگیریم بلکه باید به توسعه و تسریع آن نیز کمک کنیم.

وی در خاتمه سخنانش تاکید نمود: تمامی حوزه های مختلف و کسب و کارهای دنیا خاتمه یک روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد.

در نظرسنجی های دیگری که در سراسر دنیا اجرا شده است، می توان نتیجه گرفت که میلیون نفر از کارمندان و کارشناسانی که در حوزه مختلف در شرکت های دنیا مشغول بکارند، نیز تحت تاثیر توسعه هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت و شغل خود را از دست خواهند داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 766

به "هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی میلیون ها شغل را خواهد بلعید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید