همکاری ژاپن با ایران در زمینه آسیب شناسی زلزله

به گزارش مجله پریها، رییس دفتر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) با اشاره به مخاطرات طبیعی زمین گفت: این سازمان از سال 1998 با ایران در زمینه کاهش آسیب های زلزله همکاری دارد.

همکاری ژاپن با ایران در زمینه آسیب شناسی زلزله

به گزارش خبرنگاران، یوکی هارو کوبا یاشی امروز در نشست مشترک ایران با جایکا با موضوع آسیب شناسی لرزه ای ساختمان و شریان های حیاتی در دانشگاه امیرکبیر با اشاره به مخاطرات طبیعی این کشور اظهار کرد: ژاپن در دهه های گذشته با انواع حوادث طبیعی مخرب مانند سیل، زلزله، توفان، سونامی و رانش زمین روبرو بوده که منجر به خسارت های انسانی، طبیعی و اقتصادی گردیده است. وی با تاکید بر اینکه از سال 1960 تاکنون ژاپن کوشش نموده که روش خود را از اقدام های پاسخ محور به پیشگیری محور تغییر دهد، ادامه داد: بر همین مبنا کوشش های ما برای جلب مشارکت داوطلبان به صورت انفرادی و گروهی در غالب جوامع محلی شکل گرفت.

کوبایاشی اضافه نمود: علاوه بر این پس از زلزله عظیم سال 2011 ژاپن، این کشور کوشش کرد تا اقدام های مرتبط با ارزیابی و مقابله با مخاطرات را بر اساس ایده کاهش مخاطرات تقویت کند.

وی خلطر نشان کرد: فراتر از اینها، ژاپن نقش کلیدی در تدوین سند بین المللی کاهش مخاطرات در سومین کنفرانس بین المللی در شهر سندای ژاپن داشت.

وی تاکید نمود: بر این اساس سازمان همکاری های بین المللی ژاپن نیز در کنار سایر دستگاه های ذیربط تمام توان خود را به کار گرفته است تا در اجرای سند سندای در حوزه های پیشگیری و کاهش خطرات، آماده سازی، پاسخ، بازسازی و بازتوانی همکاری نمایند.

رییس دفتر جایکا با بیان اینکه این سازمان اولویت را به پیشگیری و کاهش خطرات داده و معتقد است که سرمایه گذاری برای کاهش مخاطرات طبیعی با هدف تقویت تاب آوری اولویت نخست همه اقدام ها در حوزه مدیریت بحران است.

کوبایاشی ادامه داد: جایکا در سال های گذشته همکاری همه جانبه ای با سازمان های متولی در ایران و تهران در زمینه مدیریت بحران داشته که از آن جمله می توان به همکاری های گسترده با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال 1998 تاکنون اشاره نمود.

وی اضافه نمود: علاوه بر این، جایکا همکاری نزدیک با وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و سازمان مدیریت بحران کشور را با هدف کاهش خطرات در ایران ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1360

به "همکاری ژاپن با ایران در زمینه آسیب شناسی زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ژاپن با ایران در زمینه آسیب شناسی زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید