مزیت های گسترده تبریز، در خدمت توسعه ارتباطات ایران و ژاپن

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار تبریز در ملاقات با سفیر ژاپن در کشورمان از مزیت های گسترده تبریز، در خدمت توسعه ارتباطات ایران و ژاپن اطلاع داد.

مزیت های گسترده تبریز، در خدمت توسعه ارتباطات ایران و ژاپن

به گزارش خبرنگاران، صادق نجفی بر لزوم ایجاد بسترهای همکاری بین دو کشور در حوزه های شهفرایندی و مدیریت شهری تاکید نمود.

وی با بیان این که کوشش بی دریغ، از خصائص مشترک مردم ایران و ژاپن است، اظهار کرد: فرهنگ اصیل ژاپنی و پشتکار ویژه مردم ژاپن در طول تاریخ همیشه زبان زد بوده است؛ این ویژگی در تعامل با ایران، نماد ارتباط کم نظیر دو تمدن کهن و اثرگذار جهانی است.

وی به سابقه 90 ساله ارتباط دیپلماتیک ایران و ژاپن اشاره نمود و گفت: با توجه به روابط مساعد سیاسی و اجتماعی بین دو کشور و مزیت های گسترده تبریز، مصمم هستیم تبریز 2018 را به یک بستر اثرگذار و مهم، در فرایند همکاری های دو کشور تبدیل کنیم و این نیز جز با تکیه بر پشتوانه های فرهنگی و اجتماعی میسر نخواهد شد.

شهردار تبریز، برگزاری برنامه های ماه فرهنگی ژاپن در ایران به میزبانی تبریز را به همین دلیل مورد توجه قرار داد و اضافه نمود: تبریز این آمادگی را دارد که با طراحی برنامه های مشترک فرهنگی و ورزشی، حضور متقابل گروه های هنری و اعزام تورهای گردشگری، ظرفیت های دیپلماسی شهری را در خدمت تقویت همکاری های دو کشور قرار دهد.

وی با بیان این که تبریز در طول تاریخ همیشه یک شهر مالی و تجاری بوده است، گفت: این ویژگی شاخص، می تواند با پیگیری های اتاق بازرگانی تبریز، در قالب برگزاری نمایشگاه های مشترک و تبادل هیئت های مالی و تجاری، به نقطه اثرگذار همکاری های دو طرف تبدیل گردد.

وی، زلزله خیزی تبریز و ژاپن را ویژگی مشترک دو محدوده جغرافیایی خواند و یادآور شد: در سال های اخیر، متخصصان ژاپنی در برنامه های پژوهشی و مطالعاتی زلزله شناسی تبریز حضور فعال داشته اند، با این حال می توان با بهره گیری از تجارب و توانمندی های ژاپن، این فرایند را به سایر حوزه های مدیریت بحران نیز انتقال داد.

کوبا یاشی سفیر ژاپن در کشورمان نیز در این ملاقات با بیان این که سال 2019 میلادی برابر با نودمین سال همکاری های دیپلماتیک ایران و ژاپن است، گفت: به عنوان نماینده عالی دولت ژاپن در ایران، تمام سعی خود را برای بهره گیری از امتیاز تبریز 2018 در راستای اهداف این سالگرد مهم، به کار بسته ایم.

وی ادامه داد: تبریز با میراث ارزشمندی که در اختیار دارد، به عنوان یکی از کانون های مهم گردشگری، در قاره کهن زبان زد است.

سفیر ژاپن در کشورمان اظهار کرد: اقدامات لازم را در مورد پایه گذاری همکاری های مدیریت شهری به خصوص در مباحث مدیریت بحران و حوزه های زیست محیطی، به وسیله بخش های مرتبط دولت ژاپن در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی همچنین با قدردانی از میزبانی شهردار تبریز گفت: در همین فرصت کوتاه حضور در تبریز، آراستگی این شهر، یک موضوع قابل توجه و ارزشمند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3255

به "مزیت های گسترده تبریز، در خدمت توسعه ارتباطات ایران و ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزیت های گسترده تبریز، در خدمت توسعه ارتباطات ایران و ژاپن"

1 دیدگاه

بهروز 28 فروردین 1399

یاشاسین آذربایجان، یاشاسین تبریز

پاسخ به بهروز
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید