هدیه تیم ملی به فرهاد مجیدی

به گزارش مجله پریها، دعوت از یک سهمیه استقلالی به تیم ملی با اینکه اعتراض هایی از جبهه آبی به همراه داشته و حتی طرفداران این باشگاه را رنجانده، اما از جهاتی به سود استقلال و فرهاد مجیدی تمام شده است.

هدیه تیم ملی به فرهاد مجیدی

اگر سهمیه های بیشتری از استقلال در تیم ملی حضور داشت، می شد در فرایند آماده سازی استقلال تردید کرد، اما اکنون فقط مهدی قایدی در تمرینات استقلال حضور ندارد و بهترین فرصت در اختیار سرمربی استقلال است تا همه آن تفکراتی که در ذهن دارد را پیاده و تیمی آماده تر برای ادامه لیگ پدید آورد.

از سویی سازمان لیگ با اینکه استقلال فقط یک سهمیه در تیم ملی دارد، بازی عقب افتاده این تیم با شهرخودرو را نیز به بعد از تعطیلات یکماهه موکول نموده که از این حیث نیز یک امتیاز عظیم در اختیار مربیان استقلال قرار گرفته تا فارغ البال به آماده سازی تیم خود بپردازند.

طبق قانون تنها بازی تیم هایی به تعویق می افتد که 3 سهمیه یا بیشتر در تیم ملی داشته باشند، اما نه استقلال 3 سهمیه در تیم ملی دارد و نه شهرخودرو؛ بنابراین بازی این دو تیم می توانست در تعطیلات برگزار گردد، کما اینکه روز گذشته دو بازی عقب افتاده میان تراکتور-ماشین سازی و سایپا-فولاد برگزار گردید، اما سازمان لیگ هیچ برنامه ای را برای استقلالی ها در نظر نگرفت.

این تصمیم گرچه منتقدانی به دنبال خود دارد و به نوعی در حق دیگر تیم ها اجحاف شده و استقلال نیز باید یک بازی عقب افتاده خود را انجام می داد، اما به هر حال سبب شد تا موقعیتی مناسب برای فرهاد مجیدی و همکارانش ایجاد گردد تا با همه قوا تمرینات خود را ادامه دهند و تیمی آماده تر برای ادامه بازی ها بسازند. آنچه، اما استقلال را به آمادگی نزدیک تر می نماید این است که زمان بازگشت بازیکنان خارجی نیز به دقت مورد آنالیز قرار بگیرد.

در واقع هم فرهاد مجیدی و هم دیگر مسئولان باشگاه باید روی زمان بازگشت دیاباته و میلیچ از کشور های خود حساس باشند تا فرایند آماده سازی شان به شکل مطلوب تری جلو برود و استقلال با برخورداری از حداکثر بازیکنان خود از تعطیلاتی که پدید آمده بهره ببرد و آماده و مهیای ادامه لیگ گردد.

استقلال بعد از تعطیلات باید در لیگ و جام حذفی به میدان برود که موفقیت در جام حذفی در دسترس تر است، اما به واقع اگر مجیدی و همکارانش می خواهند میخ خود را در استقلال بکوبند و با جام قهرمانی حذفی به کار خود انتها دهند باید تیمی را مهیای ادامه بازی ها نمایند که از لحاظ تاکتیکی هیچ اشتباهی مرتکب نگردد و از ثبات کافی برخوردار باشد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4212

به "هدیه تیم ملی به فرهاد مجیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه تیم ملی به فرهاد مجیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید