نکته های پنهان برد استقلال: فراموش تان نمی کنیم

به گزارش مجله پریها، برای استقلال برد مقابل سایپا ارزشمند بود اما اتفاق هایی که رخ داد ارزشمندتر.بازگشت برخی بازیکنان به ترکیب، درخشش جوان هایی که نشان دادند می توانند سال ها ستاره استقلال باشند و البته درخشش ملی پوش ها.

نکته های پنهان برد استقلال: فراموش تان نمی کنیم

به گزارش خبرنگاران ، امیر اسدی ، استقلال در روزى که 3 توپ به تیر دروازه سایپا زد و در رسیدن به دروازه منادی کمى بدشانس بود، با تکیه بر سیو استثنایی حسین حسینى در ثانیه هاى پایانى، سایپا را 2 بر یک برد. این برد براى استقلال از چند حیث اهمیت داشت. برد ارزشمندی که برای نخستین بار، استقلال را در این فصل به رده پنجم جدول رساند و این تیم را از بحران خارج کرد.

استقلال این برد را در زمینی نامناسب و مقابل تیمی به دست آورد که قدرتمند بود و در زمره مدعیان. سایپا که فصل قبل هم با علی دایی نتایج فراتر از انتظاری کسب نموده بود، استخوان بندی خود را برای لیگ هجدهم تغییر نداد و قریب به اتفاق بازیکنانش را-جزعلی قلی زاده- در ترکیب حفظ کرد. همین مسئله در کنار تقویت سایپا در برخی پست ها، این تیم را همچنان در اوج نگه داشت اما استقلال توانست با یک بازی حساب شده و با برنامه، این بازی حساس را فتح کند.

برای استقلال این برد ارزشمند بود اما اتفاق هایی که رخ داد ارزشمندتر. بازگشت برخی بازیکنان به ترکیب، درخشش جوان هایی که نشان دادند می توانند سال ها ستاره استقلال باشند و البته درخشش ملی پوش ها، همه و همه از اتفاق های ویژه بازی با سایپا، برای استقلال بود. این نکته ها را آنالیز می کنیم تا ببینید استقلال، جز 3 امتیازی که به دست آورد، چه اتفاق های مثبتی را تجربه کرد.

1-ادامه روند بردها، بعد از دو پیروزى مقابل نفت مسجدسلیمان در لیگ و جام حذفی. این سومین برد متوالی استقلال بود، هر 3 خارج از خانه. دو تا در استان خوزستان و یکی هم تهران و استادیوم تختی. نتیجه تساوی در شهرآورد و البته دو مساوی بدون گل مقابل فولاد و نساجی را هم بگذارید روی نتایج هفته های اخیر استقلال تا به رکورد ویژه این تیم برسید. استقلال در لیگ، برای پنجمین هفته متوالی است که شکست نخورده و این خروج از بحران و بازگشت به اوج را نوید می دهد.

2- بازگشت بازیکنانى که پیش از این کمتر مورد توجه قرار مى گرفتند. بازیکنانى چون حسین حسینى و محمد دانشگر که اولى استقلال را از کسب تساوی در دقایق پایانی نجات داد و دومى هم با گل به ترکیب ثابت برگشت. حسینی 5 ماه روی نیمکت نشست و گلی که مقابل سایپا را دریافت کرد را هم باید به حساب همین دوری از بازی رسمی گذاشت. او با چند پرواز تماشایی و سیوهایی دیدنی، یکی از دلایل برد استقلال و فراموشی تمام حواشی هفته های اخیر بود. حسینی یکی از بازیکنان استقلال در تیم ملی است که حالا با این بازی درخشان می تواند سهمیه این تیم را همچنان در فهرست کی روش حفظ کند و حتی مدعی بازی باشد. درباره محمد دانشگر هم بعد از بازی رفت مقابل السد، هجمه فراوانی به وجود آمد. قریب به اتفاق طرفداران از خرید او ناراضی بودند و شفر هم برای چند هفته مدافع 25 ساله اش را به نیمکت تبعید کرد اما توفیق اجباری، در روزی که چشمی مصدوم بود سراغ استقلال آمد و دانشگر هم درخشید تا ثابت کند هنوز حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

3- حضور در دره پنجم و اطمینان دوباره به وینفرد شفر که نشان داد براى خروج استقلال از بحران، چقدر باتجربه است. شفر فصل قبل هم استقلال را با بحرانی عجیب تحویل گرفت اما این تیم هفته به هفته اوج گرفت و در نهایت هم دیدید که چه عنوان ارزشمندی در لیگ برتر کسب کرد. شفر با همان برنامه های ویژه خود، به بحران پشت پا زد و به 6 امتیای صدر جدول رسید. استقلال با ادامه همین روند، قطعا یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی در لیگ هجدهم خواهد بود.

4- کشف ستاره اى به نام الله یار صیادمنش. او را استقلال از همین سایپا ربود و علیه همین تیم به کار گرفت. براى کسب یک برد ارزشمند. بردى که با پنالتى روى الله یار و ضربه وریا غفورى به دست آمد. صیادمنش، تنها یادگار مثبت توفیقی و افتخاری در استقلال است. آن ها او را در شرایطی که از پرسپولیس هم پیشنهاد داشت، جذب کردند و پیراهن آبی بر تن اش پوشاندند. صیادمنش مقابل سایپا، با اختلاف بهترین بازیکن استقلال بود. اگر بدانیم الله یار فقط 17 سال دارد و متولد سال 1380 است، بیشتر به آینده او امیدوار می شویم. بازیکنی که ابتدا در نقش بال راست بازی کرد اما وقتی به نوک خط حمله رفت، مدافعان سایپا را آزار داد و مثمرثمر بازی کرد. صیدامنش با همین فرمان، خیلی زودتر از حد تصور به پیراهن تیم ملی می رسد، البته اگر اسیر حواشی بازی در تیم های پرطرفدار پایتخت نشود و فقط روی فوتبال تمرکز کند.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1582

به "نکته های پنهان برد استقلال: فراموش تان نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکته های پنهان برد استقلال: فراموش تان نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید