نمایشگاه کرنش به حافظ در اصفهان برگزار می گردد

به گزارش پریها، مهدی تمیزی عصر پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نمایشگاه آثار طراحی گونتر اوکر با عنوان کرنش به حافظ گفت: هیچ رویدادی در هیچ شهری جهانی نمی گردد مگر اینکه رسانه ها پای کار باشند، امروز آنچه در جهان در حال شکوفایی است دیپلماسی فرهنگی است که باید بیشتر مورد توجه همگان قرار گیرد.

نمایشگاه کرنش به حافظ در اصفهان برگزار می گردد

وی ادامه داد: در واقع دیپلماسی سیاسی به تنهایی کارآمد نیست و دیپلماسی فرهنگی نیز باید در کنار آن قرار بگیرد تا به موفقیت در این زمینه دست پیدا کنیم.

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان ادامه داد: این نمایشگاه به احترام حضرت حافظ برپا شده است، گونتر اوکر یکی از هنرمندان آلمانی است که پس از گوته شاعر نامی این کشور بسیار تحت تاثیر حافظ بوده است و یک اثر از آثار این هنرمند نیز به موزه هنرهای معاصر اهداءخواهد شد.

در ادامه رئیس شرکت فرهنگ و هنر آلمان با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه هایی موجب شکوفایی ارتباطات می گردد، توضیح داد: زمانی برپایی نمایشگاه تونی کرگ هنرمند مجسمه ساز انگلیسی - آلمانی در اصفهان آقای اوکر نیز در اصفهان حضور داشت و پس از بازدید از آثار تاریخی اصفهان با شگفتی ابراز داشت که رنگ آمیزی معماری و هنر اصفهان یکی از پرقدرترین هنرهای جهان است و این رنگ آمیزی وی را تحت تاثیر قرار داده است.

کامبیز درمبخش اضافه نمود: بر این اساس تعدادی از آثار حافظ به وی سپرده شد و اوکر 42 اثر هنری را در مجموعه ای از تابلوهای نقاشی به نام بهشت من ایجاد کرد تا در اصفهان به نمایش دربیاید.

درمبخش با اشاره به اینکه اوکر یک کار تکی برای اصفهان ساخته است که به موزه هنرهای معاصر اصفهان اهداء شده است، توضیح داد: هیچکدام یک از کارهای این هنرمند آلمانی با قلم مو نبوده است بلکه با انگشت صورت گرفته و این نمایشگاه طی سه سال احتمالا در اکثر شهرهای اروپایی نمایش داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه انسان، هنر و کهکشان نیز در اصفهان برگزار می گردد، گفت: این پروژه اول در برلین پیاده شده و امروز نیز در اصفهان برگزار می گردد، تعداد زیادی از کشورهای جهان نیز درخواست برای برپایی این پروژه دارند که در دست آنالیز است.

در ادامه یوبنسکی مدیر اجرایی نمایشگاه کرنش به حافظ در اصفهان گفت: خوشحالم که نمایشگاه کرنش به حافظ در ساختمانی تاریخی در اصفهان برگزار می گردد، با توجه به اینکه آثار اوکر تعداد گسترده ای بودند آثار خاصی از او به این نمایشگاه آورده شده است و به شدت به دنبال این موضوع بودیم که از بیرون و داخل این فضا به درستی استفاده کنیم، در این راستا به نظر می رسد که موزه هنرهای معاصر برای احترام به آثاری درباره حافظ مناسب است.

وی اضافه نمود: ایران و آلمان از نظر تاریخ و فرهنگ شبیه به هم هستند و برگزاری چنین نمایشگاه هایی برای غلبه بر فاصله جغرافیایی این دو کشور یاری نماینده است تا به وسیله زبان هنر مردمان این دو کشور با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2301

به "نمایشگاه کرنش به حافظ در اصفهان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کرنش به حافظ در اصفهان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید