نانواهای متخلف 2 تا 4 برابر جریمه می شوند

به گزارش مجله پریها، معاون سازمان تعزیرات حکومتی و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: اکنون بیشترین تخلف در صنف نان، کم فروشی و گرانفروشی است و بسته به میزان تخلف، واحد صنفی 2 تا چهار برابر در مرحله اول جریمه می گردد.

نانواهای متخلف 2 تا 4 برابر جریمه می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدعلی اسفنانی روز پنجشنبه گفت: به تدریج در صورت تداوم و تکرار تخلف، امکان پلمب واحدهای متخلف وجود دارد که البته این موضوع بازدارنده نیست.

وی اضافه نمود: در برخورد با تخلفات ما نیز باید به ارتکاب تخلف اعتقاد داشته باشیم اما زمانی که می دانیم شرایط مطلوب نیست، برخوردها هم قابل توجه نیست.

به گفته اسفنانی، تا به امروز موضوع افزایش نان تصویب نشده اما بعضی نانوایان قیمت را افزایش دادند که تخلف بوده و پرونده برای رسیدگی در این زمینه تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز مصوبه ای مبنی بر افزایش قیمت نان نداشتیم، اضافه نمود: طبق آخرین اطلاعات، اتحادیه نانوایی ها بررسی قیمت تمام شده نان با توجه به مولفه های تاثیرگذار از جمله دستمزد کارگر، هزینه حمل و نقل، حامل های انرژی، اجاره بها و سایر هزینه ها را تهیه نموده و در اختیار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار داده تا قیمت نهایی پیشنهادی به ستاد تنظیم بازار ارائه گردد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: سال 97 قیمت نان افزایش یافت اما از چهار سال قبل قیمت نان افزایش نداشته در حالی که در این مدت تورم و سایر مولفه های تاثیرگذار در قیمت گذاری افزایش بسیار داشته است.

اسفنانی گفت: اینکه اکنون بعد از چند سال یکباره قیمت نان افزایش یابد برای مردم قابل تحمل نیست زیرا قدرت خرید مردم افزایش نیافته است و شاید بهتر بود سالانه و به تدریج با توجه به نرخ تورم و سایر مولفه ها نرخ نان معین می شد تا فشار کمتری به مردم وارد گردد.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی اظهارداشت: نان قوت غالب مردم و برای بسیاری از خانواده ها مهمترین قلم سفره است و در نرخ جدید بعد از چند سال حداقل این است که قیمت نان 30 درصد افزایش یابد که این میزان افزایش قیمت، مردم را تحت فشار قرار می دهد.

اسفنانی اضافه نمود: اگر دولت بنا دارد تا قیمت نان افزایش نیابد هم باید تمهیدی بیاندیشد تا نحوه پرداخت یارانه مدیریت گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4218

به "نانواهای متخلف 2 تا 4 برابر جریمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانواهای متخلف 2 تا 4 برابر جریمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید