موشک فوق سنگین ایلان ماسک دوباره سر پا شد، عکس

به گزارش مجله پریها، ایسنا نوشت: عکس هایی که شرکت اسپیس ایکس در توییتر منتشر نموده است، تقویت کننده بزرگ موشک استارشیپ را روی سکوی پرتاب نشان می دهد.

موشک فوق سنگین ایلان ماسک دوباره سر پا شد، عکس

شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) به تازگی جدیدترین نمونه اولیه تقویت کننده بزرگ سوپر هوی(Super Heavy) موشک استارشیپ(Starship) خود را برای آزمایش پیش از پرتاب به سکوی پرتاب منتقل نموده است.

این موشک که با نام بوستر 9(Booster 9) شناخته می گردد، اولین موشکی است که از زمان اولین پرتاب کامل استارشیپ در 20 آوریل، به پایگاه پرتاب مداری استاربیس(Starbase) بازگشت.

طی آن پرواز آزمایشی، مرحله بالایی استارشیپ طبق برنامه ریزی از تقویت کننده سوپر هوی جدا نشد و اسپیس ایکس چند دقیقه پس از بلند شدن، فرمان خودتخریبی را به آن ارسال کرد. این موشک فوق العاده قوی به پایگاه پرتاب مداری استاربیس نیز آسیب رساند.

اسپیس ایکس از آن موقع مشغول تعمیر و ارتقای سکوی پرتاب، از جمله افزودن یک صفحه فولادی برای یاری کردن به محافظت از سکو هنگام بلند شدن موشک بوده است. اکنون به نظر می رسد که این شرکت مطمئن است گام های بعدی را به سوی کوشش برای یک پرتاب مداری دیگر پیش می برد.

حدس و گمان در خصوص زمان احتمالی پرتاب، از چند هفته تا چند ماه متغیر است. یک ماه پیش، ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل اجرایی اسپیس ایکس در یک توییت خاطرنشان کرد که استارشیپ ممکن است طی 6 تا هشت هفته آینده دوباره پرتاب گردد. شاید این جدول زمانی خوش بینانه ای باشد که او پیشتر ارائه نموده بود.

موانع نظارتی نیز وجود دارند که شرکت باید آنها را در نظر بگیرد. ائتلافی از گروه های زیست محیطی به اداره هوانوردی فدرال آمریکا(FAA) شکایت نموده و ادعا نموده اند که این سازمان به درستی آسیبی را که پرتاب استارشیپ می تواند به زیست بوم جنوب تگزاس وارد کند، ارزیابی ننموده است.

اسپیس ایکس، عکس هایی را از بوستر 9 روی سکوی پرتاب در توییتر منتشر کرد و گفت که این تقویت کننده آزمایش های منتهی به پرواز آزمایشی بعدی استارشیپ را انجام خواهد داد.

اگر این آزمایش ها بدون هیچ مسئله ای کامل شوند، اسپیس ایکس یک آزمایش را روی موتور انجام می دهد و سپس آن را با مرحله بالایی استارشیپ یکپارچه سازی می نماید. به شرطی که موانع نظارتی رفع شده باشند، این کار می تواند مسیر حرکت را هموار کند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4854

به "موشک فوق سنگین ایلان ماسک دوباره سر پا شد، عکس" امتیاز دهید

3 کاربر به "موشک فوق سنگین ایلان ماسک دوباره سر پا شد، عکس" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک فوق سنگین ایلان ماسک دوباره سر پا شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید