رئیس مجلس کویت شرایط سلامت امیر این کشور را اطمینان بخش خواند

به گزارش مجله پریها، رئیس مجلس کویت گفت که خبرهای اطمینان بخشی درباره سلامت امیر این کشور که برای درمان در آمریکا به سر می برد، دریافت کرده است.

رئیس مجلس کویت شرایط سلامت امیر این کشور را اطمینان بخش خواند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس مجلس (مجلس الأمة) کویت گفت که خبرهای بسیار اطمینان بخشی را درباره سلامت امیر این کشور دریافت کرده است.

مرزوق الغانم امروز یکشنبه تاکید کرد که خبرهای بسیار اطمینان بخشی در خصوص سلامت صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت که در آمریکا تحت درمان است، دریافت کرده است.

الغانم در یک رشته توئیت که در صفحه کاربری مجلس کویت در توئیتر منتشر شده است، گفت: اخباری که از شرایط سلامت امیر دریافت کرده ایم، بسیار اطمینان بخش است. از درگاه خداوند متعال شفای عاجل او و بازگشت قریب الوقوع او به آغوش وطن و ملتش را مسئلت داریم.

رئیس مجلس کویت همچنین گفت که در ملاقات امروزش با سفیر واشنگتن در کویت از طرف مجلس کویت از اقدام ریاست جمهوری آمریکا در اعزام یک هواپیمای اختصاصی برای انتقال امیر کویت به آمریکا و حمایت ها و کمک هایی که به او به خصوص از سوی کادر پزشکی شده است، قدردانی کرد.

امیر کویت برای ادامه معالجات خود به آمریکا رفته است؛ او که 91 سال دارد یک هفته پیش به دنبال بروز بیماری در کویت بستری و مورد معالجه قرار گرفت.

صباح الاحمد الجابر الصباح سال گذشته نیز به دنبال بروز بیماری در کویت مورد درمان قرار گرفت و برای تکمیل معالجات راهی آمریکا شد وسپس به کشورش بازگشت. امیر کویت در جریان سفر سال گذشته به آمریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نیز ملاقات کرد.

دفتر امیر کویت صبح شنبه گفت که صباح الاحمد الصباح ، امیر این کشور برای انجام برخی معاینات پزشکی راهی بیمارستان شد. متعاقب این ماجرا نواف الاحمد جابر المبارک الصباح، ولی عهد و جانشین شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح وظایف وی را برعهده گرفت. وی کماکان این وظایف را تا بهبودی حال امیر کویت برعهده خواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3583

به "رئیس مجلس کویت شرایط سلامت امیر این کشور را اطمینان بخش خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس کویت شرایط سلامت امیر این کشور را اطمینان بخش خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید