منشا 123 هزار دلار را بخشید و رفت

به گزارش مجله پریها، پرسپولیس 123 هزار دلار از گادوین منشا تخفیف گرفت و این بازیکن را رسما کنار گذاشت.

منشا 123 هزار دلار را بخشید و رفت

مثل دیگر بازیکنان پرسپولیس، گادوین منشا هم در نیم فصل اول دریافتی زیادی نداشته و در حال حاضر 215 هزار دلار از باشگاه طلبکار است و همین پول را بهانه نموده برای ماندن: من می خواهم در پرسپولیس بمانم اما اگر خودشان نخواهند، باید پولم را بدهند تا بروم. جدی ترین مشتری منشا صنعت نفت آبادان است که حتی پیش از سرانجام نیم فصل خواستار جذب او شده بود و پرسپولیس به دلیل محرومیت، پیشنهادش را رد کرد. حالا اما که بودیمیر آمده، نظر پرسپولیسی ها هم درباره منشا عوض شده و غیر از نفتی های آبادان، سایپا هم دنبال این مهاجم نیجریه ای است. آنها حتی حاضرند پول خوبی برای صدور رضایت نامه منشا بدهند اما مشکل این است که باشگاه هنوز رقم موردنظر خود را اعلام ننموده و دو باشگاه صنعت نفت و سایپا را هم بلاتکلیف گذاشته است.

خودِ گادوین منشا فکرش را نمی کرد و شاید از مازاد شدنش غافلگیر شده باشد اما تصور چنین روزی که مرد کروات از او بگذرد، اصلا از ذهن ما دور نبود. با هر توپی که منشا از دست می داد و هر بار که موقعیت های گلزنی پرسپولیس را یکی یکی با بی دقتی حراج می کرد، برانکو مطمئن تر می شد از نخواستنش.

اتفاقا در طول فصل زیاد می شنیدیم که آقای سرمربی قید مهاجم نیجریه ای را زده و به محض باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه، منشا را رد می نماید. از درد بی بازیکنی بود و فقط می خواست مطمئن گردد که برای او جانشین دارد وگرنه شاید تا نیم فصل هم تحملش نمی کرد. البته برانکو تا وقتی مهاجم نخریده بود، با گادوین منشا مدارا می کرد اما حضور ماریو بودیمیر که اتفاقا هموطنش هم هست، تکلیف مهاجم نیجریه ای را یکسره کرد.

بودیمیر 32 ساله را که در 15 بازی فصل گذشته برای دینامو زاگرب 7 گل زده بود، خودِ ایوانکوویچ انتخاب کرد و وقتی از توافق باشگاه با او مطمئن شد، گادوین منشا را کنار گذاشت. هنوز البته نه تسویه حسابی اجرا شده و نه رضایت نامه منشا را صادر نموده اند اما این بازیکن دیگر حق حضور در تمرینات پرسپولیس را ندارد. دلیلش هم همان عملکرد ناامیدنماینده او در طول فصل است که البته خودِ منشا همواره مدافعش بود و هیچ انتقادی را به آن وارد نمی دانست.

حالا اما دیگر فرصتی برای جبران ندارد و باید دنبال تیم باشد. هر چند خودش اصلا به رفتن مایل نیست: من پرسپولیس را دوست دارم و می خواهم بمانم اما نمی دانم چرا نظر باشگاه تغییر نموده. با این حال آنها حتی برای جدایی هم به توافق نرسیده اند هنوز. نه که باشگاه نظر برانکو و جدایی منشا را نپذیرفته باشد که اتفاقا از این انتقال سود هم می برد اما خب هنوز هیچ اتفاق تازه ای رخ نداده است. وضعیت منشا با پرسپولیس کماکان ناتعیین است و قرار بر اینکه دو طرف در روزهای آینده یک بار دیگر به مذاکره بنشینند. البته مسئولان باشگاه پرسپولیس مدام تکرار می نمایند که مشکل خاصی در این رابطه وجود ندارد و گادوین منشا هم بدون مشکل جدا خواهد شد اما ظواهر امر این ادعای آنها را تایید نمی نماید. قرارداد گادوین منشا با پرسپولیس تا سرانجام لیگ هجدهم اعتبار دارد اما پرسپولیسی ها بدشان نمی آمد با فروش او که در نیمه اول فصل تنها یک گل برایشان زده، درآمدزایی نمایند اما مشکل، پولی بود که خودِ باشگاه باید به این بازیکن بپردازد.

مثل دیگر بازیکنان پرسپولیس، منشا هم در نیم فصل اول دریافتی زیادی نداشته و تا همین امروز 250 هزار دلار از باشگاه طلبکار بود. همین 250 دلار را هم بهانه کرد برای ماندن: من گفتم که می خواهم در پرسپولیس بمانم اما اگر خودشان نخواهند، باید پولم را بدهند تا بروم. من الان وضعیت تعیینی ندارم و بلاتکلیف هستم اما اگر پولم را پرداخت نمایند، با خیال راحت کارهایم را انجام می دهم و به یکی از تیم هایی می روم که به من پیشنهاد داده.

منظور منشا شاید صنعت نفت باشد که حتی پیش از سرانجام نیم فصل خواستار انتقال او به آبادان شده بود و پرسپولیس به دلیل محرومیت از جذب بازیکن، این پیشنهاد را رد کرد. حالا اما که برانکو یک مهاجم کروات آورده، نظر پرسپولیسی ها هم درباره گادوین منشا عوض شده و اتفاقا نفتی های آبادان همچنان دنبال این مهاجم نیجریه ای هستند. آنها حتی راضی شدند پول خوبی برای صدور ضایت نامه گادوین منشا به پرسپولیس بدهند اما مشکل این است که این باشگاه هنوز رقم مورد نظر خود را اعلام ننموده و تکلیف صنعت نفت را تعیین نمی نماید.

دلیل تعلل پرسپولیسی ها البته همان پولی است که باید پیش از کنار گذاشتن مهاجم نیجریه ای شان به او بپردازند اما دست هایشان آنقدر خالی است که از پرداخت آن عاجزند و منشا هم گفته تا وقتی آن پول را نگیرد، جایی نمی رود. در واقع این بی پولی خودِ پرسپولیس و لجبازی منشا است که باعث شده انتقالش تا امروز به تاخیر بیفتد و البته معلوم نیست با این وضعیت در نهایت پرسپولیسی ها بتوانند او را رد نمایند.

آنقدرها هم سخت به نظر نمی رسید البته. کافی بود دو طرف امضایشان را بنشانند پای یک توافق نامه و پرسپولیس بعد از دریافت پول رضایت نامه گادوین منشا از صنعت نفت یا هر باشگاه دیگری مطالبات او را بپردازد و رضایت نامه اش را صادر کند. آنهم در حالی که مشتریان گادوین منشا از باشگاه های پولدار لیگ برتر هستند و پرسپولیس به راحتی می تواند با یک توافق چندجانبه با صنعت نفت یا سایپا و پدیده که آن هم به اندازه تیم آبادانی به جذب منشا مصر است، مشکل پیش آمده را حل نماید. آنوقت هم این بازیکن طلبکار نیجریه ای از بلاتکلیفی خارج خواهد شد و هم پرسپولیس خود را از دردسرهای یک شکایت تازه در فیفا می رهاند.

البته آنها اجازه ندادند کار به شکایت برسد اما مثل همواره، تنها راهکارشان برای تسویه حساب، تخفیف دریافت بود. باشگاه پرسپولیس برای فسخ قرارداد با منشا باید 250 هزار دلار طلب او را پرداخت می کرد اما بجای این کار و بعد از چند ساعت مذاکره، گادوین منشا با دریافت 127 هزار دلار از مطالباتش و بخشیدن 123 هزار دلار باقیمانده، با پرسپولیس تسویه حساب کرد.

11 - 770

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2168

به "منشا 123 هزار دلار را بخشید و رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشا 123 هزار دلار را بخشید و رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید