مشرف روی تخت بیمارستان ، رئیس جمهوری پیشین پاکستان به مرگ محکوم شد

به گزارش پریها، ژنرال پرویز مشرف که برای پیگیری فرایند درمان خود در دبی به سر می برد، در دادگاهی ویژه در اسلام آباد به اتهام خیانت به قانون اساسی به مرگ محکوم شد.

مشرف روی تخت بیمارستان ، رئیس جمهوری پیشین پاکستان به مرگ محکوم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، سه قاضی دادگاه ویژه در پایتخت برای رئیس جمهوری پیشین پاکستان حکم مرگ صادر کردند. او پس از یک کودتای نظامی در 1999 قدرت را در پاکستان دست گرفت و از 2001 تا 2008 رئیس جمهوری بود. اتهام خیانت به ژنرال مشرف از سال 2013 به حال تعلیق درآمد و او که برای پیگیری فرایند درمان در سال 2016 اجازه خروج از کشور گرفته بود، در دبی خبر حکم مرگ خود را شنید.

اتهام اصلی مشرف اعلام شرایط اضطراری در پاکستان و تخلف از قانون اساسی در سال 2007 و هدف او ادامه دادن زمامداری بود. هر چند یک سال بعد برای پرهیز از افتادن در دام استیضاح کناره گیری کرد. رئیس جمهوری پیشین نخستین پاکستان نخستین مقام نظامی این کشور است که به اتهام نقض قانون اساسی محاکمه و به مرگ محکوم شده است. حکم دادگاه در حالی روز سه شنبه اعلام شد که دو قاضی موافق آن بودند و یک قاضی مخالف حکم مرگ بود.

ژنرال مشرف اوایل ماه جاری میلادی ویدئویی از روی تخت بیمارستان در دبی منتشر و در آن تمام اتهام ها علیه خود را رد و بی پایه اعلام کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3091

به "مشرف روی تخت بیمارستان ، رئیس جمهوری پیشین پاکستان به مرگ محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشرف روی تخت بیمارستان ، رئیس جمهوری پیشین پاکستان به مرگ محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید