مخالفت ساکنین جزایر کوریل با واگذاری این منطقه به ژاپن

به گزارش پریها، نظرسنجی اجرا شده در میان ساکنین دائمی جزایر کوریل جنوبی نشان داد که 96 درصد آنها تاکید نموده اند که این جزایر به روسیه تعلق داشته و نباید به ژاپن تحویل داده شوند.

مخالفت ساکنین جزایر کوریل با واگذاری این منطقه به ژاپن

به گزارش گروه بین الملل پریها به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، بنیاد سنجش افکارعمومی سراسری روسیه امروز (سه شنبه) اظهار داشت که اکثریت قریب به اتفاق ساکنین جزایر کوریل جنوبی (یعنی دقیقا 96 درصد آنها) درجدیدترین نظرسنجی تاکید نموده اند که این جزایر به روسیه تعلق داشته و نباید به ژاپن تحویل داده شوند.

این نظرسنجی نشان داد که مواضع مردم ساکن جزایر کوریل جنوبی درباره تعلق داشتن محل زندگی آنها کاملا روشن است و آنها جزایر کوریل جنوبی را متعلق به روسیه می دانند.

بهانه انجام چنین نظرسنجی گسترش موضوع حاکمیت جزایر کوریل نزد افکار عمومی دنیا است که دولت ژاپن ادعای آن را دارد. این نظرسنجی طی یک هفته در نیمه ماه فوریه سال 2019 (بهمن ماه) در میان ساکنین دائمی جزایر کوریل انجام شد که در آن 7695 نفر بالای 18 سال که تقریبا دوسوم ساکنین جزیره را شامل می گردد، شرکت کردند.

این افراد به این سئوال پاسخ دادند: آیا شما فکر می کنید روسیه باید (یا نباید) جزایر کوریل جنوبی را به ژاپن واگذار کند؟ در مجموع 96 درصد از ساکنین این جزایر به این سئوال پاسخ منفی داده و حاکمیت روسیه بر این منطقه را مورد تایید قرار دادند. پاسخ منفی ساکنین منطقه، بر حسب سن آنها بین 92 الی 98 درصد متغییر بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2269

به "مخالفت ساکنین جزایر کوریل با واگذاری این منطقه به ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ساکنین جزایر کوریل با واگذاری این منطقه به ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید