فرضیه عجیب ترامپ: آنفولانزای اسپانیایی باعث پایان جنگ جهانی اول شد

به گزارش مجله پریها، رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه با طرح این ادعای عجیب و نادرست که شیوع آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1917 (یک سال قبل از آنچه که در اسناد تاریخی آمده) آغاز شده و احتمالاً مسئول رقم خوردن پایان جنگ جهانی اول بوده، باعث حیرت و ناباوری ناظران شد.

فرضیه عجیب ترامپ: آنفولانزای اسپانیایی باعث پایان جنگ جهانی اول شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیماری آنفلوانزای اسپانیایی بر اساس اسناد و مدارک تاریخی در فاصله سال های 1918 تا 1920 و در سرانجام جنگ جهانی اول که یکی از مرگبارترین جنگ های تاریخ جهان به حساب می آید، در جهان همه گیر شد و بالغ بر نیم میلیارد نفر را مبتلا ساخت.

تلفات این بیماری بیشتر از تلفات تمامی نبردهای جنگ جهانی اول برآورد شده با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یکشنبه شب در یک مصاحبه ادعاهای نادرست را درباره این بیماری مطرح نمود. او مدعی شد که شیوع بیماری در سال 1917 شروع شده و احتمالا عامل سرانجام جنگ جهانی اول بود!

این صحبت ترامپ باعث ناباوری و تحیر ناظران شد. ترامپ در مصاحبه اش با مجریان فاکس نیوز در تالاری در مقابل بنای یادبود لینکلن اظهار کرد، خیلی مسائل درباره آنفلوانزای مرگبار قرن بیستم که بین 50 تا 100 میلیون نفر را کشت نگاشته شده است و این بیماری به گفته ترامپ منجر به سرانجام یافتن جنگ جهانی اول شد، چون بسیاری از سربازانی که در این جنگ میجنگیدند را بیمار ساخت.

با این حال تماشاگران این برنامه سریعا اشاره کردند که شیوع بیماری آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 شروع شد؛ یعنی سالی که گاهی این بیماری را با آن معرفی می کنند و به این ترتیب نمی توان آن را عامل سرانجام یافتن جنگ جهانی اول قلمداد کرد. در ادامه کاربران شبکه های اجتماعی ضمن تصحیح این گفته ترامپ او را به خاطر این تحریف تاریخ به تمسخر گرفتند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3426

به "فرضیه عجیب ترامپ: آنفولانزای اسپانیایی باعث پایان جنگ جهانی اول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرضیه عجیب ترامپ: آنفولانزای اسپانیایی باعث پایان جنگ جهانی اول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید