دلیل پوسته پوسته شدن رنگ پلاستیک

به گزارش مجله پریها، ممکن است برای شما هم پیش امده باشد که پس از مدتی از رنگ آمیزی دیوار، متوجه بروز پوسته پوسته یا ترک های ریز، بر روی آن شوید. این قضیه میتواند سبب تغییر ظاهر دیوار و طبیعتا محیط شود. قطعا این موضوع دلایلی دارد و بعلاوه راهکار هایی که بتوان از بروز آن جلوگیری کرد.

دلیل پوسته پوسته شدن رنگ پلاستیک

در ادامه مطلب هم در مورد علت و هم راهکار های پیشگیری از آن، شرح خواهیم داد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

مشکل پوسته شدن رنگ پلاستیک

هنگامی که میان رنگ و سطح دیوار، چسبندگی لازم برقرار نشده و یا از بین میرود، حبابهایی ایجاد میگردد که سبب پوسته پوسته شدن رنگ خواهد شد. عوامل زیادی می توانند منجر به این موضوع گردند که اصلی ترین آنها گرما و رطوبت می باشند. زمانی که شما با حباب های اولیه دیوار روبرو میگردید ضروری است در ابتدا علت آن را یافته و در ادامه آن را ترمیم کنید. در غیر این صورت، متاسفانه مجبور می شوید علاوه بر پاکسازی کل دیوار، مجدد آن را رنگ کنید.

عوامل مختلفی می توانند باعث پوسته شدن رنگ پلاستیکی شوند. بعضی از رایج ترین این علل عبارتند از:

1- سطح دیوار آماده سازی نشده است: وجود هر عامل اضافی مانند غبار و ناصافی میتواند مانع چسبیدن رنگ و در نهایت پوسته شدن آن گردد.

  • قبل از اجرای رنگ بر روی دیوار، مهم است که سطح آن را به درستی آماده کنید. مثلا اگر احتیاج دارد آن را سمباده بزنید، آسترکاری کنید و حتی با دستمال غبارگیری نمایید.

2- رطوبت دیوار: آب و رنگ پلاستیک دو عامل خنثی کننده هستند. از همین رو، نمیتوان دیوار مرطوب را رنگ آمیزی کرد. دلایل مختلفی می توانند باعث مرطوب شدن دیوار گردند. به عنوان نمونه حضور نشتی لوله در پشت دیوار، تهویه نامناسب یا زندگی در منطقه ها مرطوب و شرجی.

  • قبل از رنگ زدن دیوار، حتما از خشک بودن آن مطمئن شوید.

3- انتخاب رنگ بی کیفیت: رنگی که از کیفیت لازم برخوردار نباشد، بدون بهانه میتواند پوسته و ترک خورده گردد.

  • برای خرید رنگ باکیفیت میتوان از فروشگاه های معتبر و برندهای شناخته شده مانند رنگ جوتن اقدام نمود. حتما از سالم بودن رنگ با مشاهده تاریخ فراوری، عدم بوی نامطبوع و شکل غیرعادی اطمینان حاصل کنید.

4- کاربرد نادرست رنگ: رنگ پلاستیک برای اجرا، دارای دستورالعمل مخصوص به خود است که در صورت عدم رعایت میتواند منجر به مسائل مختلفی از جمله پوسته شدن رنگ گردد.

5- حرارت: در بعضی موارد، پوسته شدن رنگ میتواند نشانه ای از یک مشکل دیگر مانند رنگ کردن دیوار داغ یا رنگ آمیزی در معرض نور مستقیم خورشید باشد. در واقع دمای بالا باعث میگردد که رنگ سریع تر از زمان انتظار خشک شده و از ایجاد پیوندهای قوی در لایه ها جلوگیری گردد.

  • حتما از خنک بودن دیوار مطمئن شوید و در زمان اوج تابش خورشید اقدام به رنگ آمیزی نکنید.

6- استفاده از انواع مختلف رنگ در یک سطح: به طور کلی رنگهای بر پایه آب، روی رنگهای بر پایه حلال، به خوبی نمینشیند و در نهایت پوسته پوسته خواهند شد.

  • رنگ پلاستیک نمی تواند مستقیما بر روی رنگ روغن اعمال گردد. در نتیجه احتیاج است تدبیر لازم برای حذف رنگ قبل انجام گیرد.

7- وجود چندین لایه رنگ بر روی یکدیگر: اگر لایه های زیادی از رنگ روی یک سطح اعمال گردند، طبیعتا پوشش سنگین شده و در نهایت می تواند موجب پوسته شدن یا ترک خوردگی رنگ گردد.

  • لایه های زیرین رنگ را حتما با ابزار مناسب جدا نموده و رنگ تازه را جایگزین کنید.

راهکار های رفع پوسته شدن رنگ پلاستیک

رفع کردن مشکل پوسته شدن رنگ پلاستیکی، در گرو آن است که ابتدا علت معین گردد. پس از این که عیب معین شد، نوبت به آن می رسد که نسبت به رفع آن اقدام کنید.

1- با یاری یک کاردک یا برس، رنگهای پوسته شده را از دیوار جدا کنید

2- با استفاده از یک سمباده مناسب، سطح مورد نظر را سمباده بزنید تا صاف و یکدست گردد.

3- سطح کار را با یک آستر مناسب بپوشانید

4- با استفاده از یک رنگ باکیفیت و مناسب با سطح و محیط، دیوار را مجدد رنگ آمیزی نمایید.

حتما قبل از اجرای مجدد رنگ، علت اصلی پوسته شدن رنگ قبلی را جستجو و نسبت به رفع آن اقدام کنید. در غیر این صورت متاسفانه برای بار دوم نیز، زحمات شما مثمر ثمر نخواهد بود.

برای اینکه پوسیدگی دیوار را پوشش دهید می توانید از رنگ پلی اورتان بهره ببرید.

2 راه حل بسیار مهم برای جلوگیری از مشکل پوسته شدن رنگ

انتخاب یک رنگ پلاستیک خوب: شاید با ورود به یک ابزار فروشی، بتوانید رنگ پلاستیک تهیه کنید. اما آیا از کیفیت آن هم به همین سرعت میتوان اطمینان حاصل کرد؟ مسلما یک رنگ بی کیفیت می تواند با بروز پوسته یا ترک، تمام زحمات شما را هدر دهد. پس حتما در انتخاب رنگ، نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

بازرسی منظم: پس از رنگ آمیزی دیوار، به طور منظم به آن سرکشی کنید تا اگر چنانچه هرگونه پوسته یا ترک مشاهده کردید بتوانید در اسرع وقت آن را عیب یابی و حل نمایید.

ویژگیهای یک رنگ پلاستیک خوب

هنگامی از یک رنگ پلاستیک با ویژگی خوب یاد میکنیم که دارای حداقل های موجود باشد. به عبارت دیگر یک رنگ پلاستیک خوب، دارای پوشش دهی مناسب، زمان خشک شدن استاندارد، عدم حضور مواد مضر مانند سرب، بوی کم و کاربرد آسان، طیف رنگی بالا، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر ترک خوردگی، قابلیت استفاده در سطوح مختلف و ماندگاری و پایداری با گذشت زمان را دارا می باشد.اگر دنبال یک رنگ خوب برای داخل ساختمان هستید حتما رنگ لیدی گلیز را امتحان کنید.

سخن پایانی - معرفی برترین برند رنگ پلاستیک

پوسته شدن رنگ دلایل متعددی دارد که با یاری راهکارهایی که در این مطلب عنوان شد، به راحتی قابل پیشگیری یا ترمیم است.

طبیعتا مهمترین نکته در این که یک رنگ برای مدت طولانی بتواند کیفیت خود را حفظ کند، انتخاب صحیح آن خواهد بود.

در این مسیر، رنگ جوتن یکی از برترین گزینه های پیش روی شماست. اصلی ترین مزایای رنگ جوتن را میتوان در تنوع رنگی زیاد، پوشش دهی فوق العاده، مقاومت بالا، عدم جذب کلراید و دی اکسید کربن، دارا بودن خاصیت آنتی استاتیک، قابلیت پیاده سازی با انواع وسایل رنگ آمیزی، صرفه مالی و سازگاری با محیط زیست (به علت عدم سرب)، مشاهده کرد. حالا این شما هستید که میتوانید با این همه ویژگی در یک برند رنگ، دست به انتخاب درست بزنید.

بعد از انتخاب رنگ مناسبی که پوسته پوسته نگردد بهتر از فروشگاه معتبر بخرید.برترین انتخاب خرید از دفاتر مرکزی پخش رنگ می باشد که شما با اطمینان کامل می توانید هر رنگی که می خواهید را بدون استرس تقلبی بودن بخرید.یکتا پوشش آریانا دفتر مرکزی رنگ جوتن در تهران است که شما می توانید به دفتر ما برای مشاوره و خرید مراجعه کنید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 19 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4906

به "دلیل پوسته پوسته شدن رنگ پلاستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل پوسته پوسته شدن رنگ پلاستیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید