ظریف: موافق هیچ تغییری در برجام نیستیم

به گزارش پریها، وزیر خارجه ایران سه شنبه حدس ها درباره موافقت ایران با ایجاد تغییر در برجام را رد کرد.

ظریف: موافق هیچ تغییری در برجام نیستیم

به گزارش گروه بین الملل پریها، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هر گونه تغییر در توافق هسته ای برجام را رد نموده است.

بن گیتلسان، خبرنگار بخش کاخ سفید ای بی سی نیوز در توئیتر نوشته ظریف در پاسخ به سوال او درباره اینکه آیا او موافق ایجاد تغییر در برجام است گفت: [با] هیچ تغییری در برجام [موافق نیستیم].

پیش از این خبرگزاری رویترز در ادعایی که توسط ایران تکذیب شد به نقل از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مدعی شده بود او در نیویورک گفته آماده است در ازای برطرف تحریم ها علیه ایران، با کشورهای گروه 1+5 (اعضای دائمی شورای امنیت به علاوه آلمان) درباره اعمال تغییرات، اضافات یا اصلاحات اندک در برجام رایزنی کند.

خبرگزاری رویترز نوشته بود رئیس جمهور ایران این اظهارات را در جمع رسانه ها مطرح نموده است. این رسانه، علی رغم این، اظهارات آقای روحانی را به صورت مستقیم نقل ننموده بود.

معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور ایران، ساعاتی بعد ادعای رویترز را تکذیب کرد. پرویز اسماعیلی در توئیتی نوشت: آنچه رویترز به نقل از روحانی در خصوص آمادگی برای اصلاح یا کوتاه آمدن از برجام زده، صحیح نیست.

وی اضافه نمود: درست، آمادگی برای کوتاه کردن زمان اجرای برجام است. همان تعهد 2023 که ظریف گفت؛ تصویب همزمان پروتکل الحاقی در مجلس ایران و لغو نهایی تحریم ها در مجلس آمریکا و امکان مذاکره در چارچوب 1+5.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2862

به "ظریف: موافق هیچ تغییری در برجام نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: موافق هیچ تغییری در برجام نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید