شنا چه فوایدی دارد؟

به گزارش مجله پریها، ورزش های آبی بسیار برای بدن مفیدند، یکی از محبوب ترین این ورزش ها شناست. شنا باعث ورزیده شدن ماهیچه های بدن می گردد و دستگاه تنفسی را بهبود می بخشد.

شنا چه فوایدی دارد؟

به گزارش، خبرنگاران، شنا کمترین آسیب دیدگی را در ورزشکاران ایجاد می کند. پایگاه اینترنتی utile درباره این ورزش نوشته است: شنا یکی از ورزش های محبوب در دنیاست. بر خلاف ورزش های دیگر، شنا ابتدا برای امنیت و پس برای اهداف ورزشی و رقابت آموزش داده می گردد.

شنا، هماهنگی اعضای بدن را بالا می برد و شرایط فیزیکی بدن را بهبود می بخشد.

مربیان شنا برای آماده کردن شناگران برنامه های تمرینی دارند، این برنامه ها کارایی ورزشکاران را به بالاترین سطح می رسانند، سطح آمادگی فیزیکی آن ها را بالا می برند و شناگران را تشویق می نمایند تا رویکرد مثبتی نسبت به موفقیت های خود داشته باشند.

شنا برای آرام کردن بدن مناسب است و می توان پس از ساعت ها کار به آن پرداخت. شنا ورزشی است که نسبت به ورزش های دیگر کمتر آسیب دیدگی به وجود می آورد نمونه های کمردرد، شکستگی و ضربات وارده در این ورزش کمتر است.

این ورزش ماهیچه های بدن را ورزیده می نماید. این ورزش برای قلب و عروق بسیار مفید است. با انجام نیم ساعت شنا می توان به میزان 260 کالری انرژی سوزاند. انجام 2 تا 3 نوبت شنا در هفته همراه با رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن یاری کند.

شنا برای ریه های بسیار مفید است و دستگاه تنفس را کنترل می نماید.

باید اشاره نمود که انجام شنا برای همه امکان پذیر است و حتی کسانی که معلولیت دارند می توانند آن را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1106

به "شنا چه فوایدی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا چه فوایدی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید