شرایط حاکم در کشور در بی رغبتی دانشجو به فعالیت های سیاسی نقش اساسی دارد

به گزارش مجله پریها، رییس دانشگاه شریف نقش دانشگاه ها در ایجاد پویایی محیط دانشجویی و حضور آنها در فعالیت های سیاسی را موثر ارزیابی کرد و گفت: شرایط حاکم در کشور در این بی رغبتی دانشجویان نقش اساسی دارد که باید دانشگاه ها در ایجاد فضای پویا در این مراکز کوشش نمایند.

شرایط حاکم در کشور در بی رغبتی دانشجو به فعالیت های سیاسی نقش اساسی دارد

دکتر محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب به کوشش دانشگاه شریف برای ایجاد فضای آزاداندیشی و حضور دانشجویان در فعالیت های سیاسی اشاره نمود و اظهار کرد: در این دانشگاه برنامه های مختلفی برای انجام فعالیت های سیاسی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه شریف تدارک می بینیم و این برنامه ها فقط محدود به 16 آذر نیست، چرا که معتقد هستیم دانشجو پرسش گر است و به همین دلیل احتیاج است به پرسش ها و مطالبات آنها پاسخ داده شود، در این راستا روز دانشجو نیز برنامه های مختلفی در دانشگاه شریف تدارک دیده شد تا بتوانیم به نوعی به این مطالبات دانشجویان پاسخ دهیم.

وی در ادامه توضیح داد: خوشبختانه در دانشگاه شریف تشکل ها و گروه های مختلف دانشجویی برنامه های مختلفی را به مناسبت روز دانشجو تدوین کردند و بر این اساس افراد زیادی برای حضور در سخنرانی ها و مناظرات دانشجویی حضور پیدا کردند و کوشش ما این بود که اکثر افرادی که دانشجویان علاقه مند به حضور آنها در دانشگاه ها هستند، بتوانند در این مراسم شرکت نمایند و تحلیل های خود را در حوزه های مختلف دانشجویی، سیاسی و غیره ارائه دهند.

رییس دانشگاه صنعتی شریف همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر تمامی افرادی که از سوی تشکل های دانشجویی برای حضور در دانشگاه شریف دعوت شدند بدون هیچ مشکل و مانعی برنامه های خود را اجرایی کردند و دانشگاه صنعتی شریف لیست سیاهی در این زمینه به تشکل های دانشجویی ارائه نداد.

دکتر فتوحی در انتها در خصوص دلایل بی رغبتی دانشجویان برای حضور در فعالیت های سیاسی نیز گفت: به نظر من بخشی از این بی رغبتی به شرایط حاکم در کشور بر می شود. با توجه به اینکه دانشجویان نیز بخشی از این جامعه هستند و ممکن است دچار رخوت شده باشند. البته دانشگاه ها می توانند در خارج شدن از این شرایط و ایجاد پویایی به دانشجویان یاری نمایند به همین دلیل نیز کوشش ما در دانشگاه شریف این است که برنامه های مختلف فرهنگی را برگزار کنیم تا آن نشاط لازم به محیط دانشگاه برشود؛ همچنان که حدود سه هفته پیش جشنواره اقوام با هدف انسجام و یکپارچگی کل اقوام ایران و شناسایی قومیت های مختلف کشور به دانشجویان در این دانشگاه برگزار گردید و من احساس کردم فضای شادی در بین دانشجویان ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1978

به "شرایط حاکم در کشور در بی رغبتی دانشجو به فعالیت های سیاسی نقش اساسی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط حاکم در کشور در بی رغبتی دانشجو به فعالیت های سیاسی نقش اساسی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید