سقوط آزاد سهام اپل ، 7 درصد تنزل ارزش سهم با وجود رشد 20 درصدی درامد شرکت

به گزارش مجله پریها، بالاخره گزارش های مالی سه ماهه اخیر شرکت اپل منتشر شد و بلافاصله پس از این موضوع سهام شرکت اپل با سقوطی 7 پله ای واکنش نشان داد. شاید تصور کنید دارمد اپل تنزل داشته اما سخت در اشتباهید.

سقوط آزاد سهام اپل ، 7 درصد تنزل ارزش سهم با وجود رشد 20 درصدی درامد شرکت

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اپل امروز یک ماجرای عجیب را تجربه کرد. چرا که سهام این شرکت با 7 پله سقوط غیرمنتظره رو به رو شد. اما برای شرح علت این موضوع باید کمی به عقب برگردیم.

ماه گذشته اپل موفق شد نخستین شرکت 1 تریلیون دلاری حوزه فناوری دنیا لقب گرفته وبا کنار زدن رقبایی مثل آمازون صندلی خود را در دنیا فناوری تثبیت کند. اما امروز این صندلی متزلزل گردیده است. ماجرا از جایی آغاز شد که اپل گزارش های مالی سه ماه اخیر خود را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش ها فروش اپل رشدی 20 درصدی در بخش درامد را تجربه نموده است. اما مشکل به فروش پایین تر از انتظار آیفون باز می گردد. درواقع آیفون های جدید موفق نگردیده اند به شکلی که انتظار می رفت توقعات را براورده کند. همین موضوع نیز سبب گردیده ناظران بازار ناامید شوند.

جالب است که تیم کوک و برخی مدیران ارشد اپل برای توجه این مسئله گفته اند آنالیز آمار فروش یک محصول، ملاک مناسبی برای قضاوت در مورد یک شرکت نیست و این روش مدت هاست از رده خارج محسوب می گردد. با این وجود، نظر سهامداران و کارشناسان بازار متفاوت است و باعث گردیده بسیاری از سهامداران نسبت به شرایط موجود ابراز نگرانی نمایند. اما افت سهام یک پیامد خطرناک دیگر نیز برای اپل دارد؛ اید ارزش سهام 1 تریلیون دلاری این شرکت نیز چندان پایدار نماند.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 785

به "سقوط آزاد سهام اپل ، 7 درصد تنزل ارزش سهم با وجود رشد 20 درصدی درامد شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط آزاد سهام اپل ، 7 درصد تنزل ارزش سهم با وجود رشد 20 درصدی درامد شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید