سفر مقام شماره 2 کره شمالی به کوبا

به گزارش مجله پریها، چوئه ریونگ هائه که از او به عنوان مقام شماره دو کره شمالی یاد می گردد در سفری به کوبا با مقام های این کشور درخصوص راه های بهبود روابط دوجانبه مذاکره کرد.

سفر مقام شماره 2 کره شمالی به کوبا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری رسمی پرنسالاتینا متعلق به کوبا گزارش کرد که چوئه ریونگ هائه که معاون رئیس کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی است، روز پنجشنبه در صدر هیاتی از سوی حکومت کره شمالی وارد شهر هاوانا پایتخت کوبا شد.

این گزارش خاطر نشان کرد: چوئه در چارچوب یک سفر کاری به کوبا سفر نموده و مورد استقبال سالوادور والدس، معاون اول رئیس جمهور کوبا قرار گرفته و طی مذاکراتی با او به آنالیز روابط دو کشور پرداخت.

همچنین چوئه با برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا نیز دیدار نموده و آنها درخصوص مسائل بین المللی و موضوعات دوجانبه به بحث پرداختند.

به گزارش این خبرگزاری وزارت خارجه کوبا درخصوص این دیدار گفته است این دیدار در فضایی برادرانه برگزار گردید و طی آن مقام مهمان و رودریگز بر سر اهمیت پیوندهای برادری که مردم، احزاب و دولت های دو کشور را با هم متحد می سازد، موافق بودند.

کوبا و کره شمالی از سال 1960 تاکنون روابط دوجانبه داشته اند و براساس این گزارش مقام های دو کشور در دیدار اخیر خود بر سر همکاری در حوزه های مختلف از جمله آموزش و کشاورزی توافق نموده اند.

این سفر حدود یک ماه بعد از آن صورت می گیرد که ری سو یونگ، مدیر بخش امور بین الملل حزب کارگران کره شمالی به منظور نشست هایی با رهبران کوبا از جمله میگوئیل دیاز کانل، رئیس جمهور این کشور و رائول کاسترو، دبیر اول حزب کمونیست کوبا به این کشور سفر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 382

به "سفر مقام شماره 2 کره شمالی به کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مقام شماره 2 کره شمالی به کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید