سطح کشت قراردادی کلزا در استان ایلام به 1900 هکتار رسید

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران/ایلام مدیرعامل شرکت کشت و صنعت روغن نباتی ماهیدشت از رسیدن سطح کشت قراردادی کلزا در استان ایلام به 1900 هکتار اطلاع داد.

سطح کشت قراردادی کلزا در استان ایلام به 1900 هکتار رسید

ابوالحسن خلیلی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اعلام رضایت از شرایط عقد قرارداد کشت کلزا با کشاورزان ایلام، اظهار کرد: قرارداد کشت کلزا با زارعان در استان ایلام بدون محدودیت انجام خواهد شد.

وی با اشاره به سپری شدن یک هفته از شروع عملیات کشت قراردادی کلزا به وسیله کشت و صنعت ماهیدشت در 4 استان کشور، به استقبال کشاورزان در ایلام اشاره نمود و گفت: تا به امروز به اندازه 3500 هکتار قرارداد کشت کلزا با زارعان در سطح کشور منعقد شده که 1900 هکتار آن مربوط به استان ایلام است، سطح مذکور با 127 کشاورز استان ایلام در منطقه ها دشت عباس، موسیان، دهلران و مهران منعقد شده و در سطوح فوق 19 میلیارد ریال نهاده به زارعان تحویل شده است.

خلیلی اظهار امیدواری کرد: با حمایت از کشاورزان در قالب کشت قراردادی دانه های روغنی در سطح کشور به وسیله کشت و صنعت ماهیدشت و بعلاوه سایر شرکت ها، نسبت به افزایش فراوری دانه های روغنی در داخل کشور اقدام عملی صورت گیرد.

پیش بینی می گردد در امسال در سطح 10 هزار هکتار از سطوح زیرکشت کلزا در ایلام و 20 هزار هکتار در سطح کشور به وسیله کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه مورد حمایت قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4406

به "سطح کشت قراردادی کلزا در استان ایلام به 1900 هکتار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح کشت قراردادی کلزا در استان ایلام به 1900 هکتار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید