سرمایه گذاری بیشترین تاثیر در شرایط توسعه ای جامعه دارد

به گزارش پریها، احمدرضاجوکار ظهر پنجشنبه در اجلاس انبوه سازان سراسر کشور در شیراز خواهان تسهیل در روند صدور پروانه ساخت و سرانجام کار در شیراز شد.

سرمایه گذاری بیشترین تاثیر در شرایط توسعه ای جامعه دارد

وی با اشاره به اینکه شهرداری و شورا در شیراز تخفیفهایی را در بحث عوارض پروانه ساخت و ... در نظر گرفته و اعمال می نمایند، گفت: تسریع و تسهیل در روند سرمایه گذاری و صدور پروانه ساخت و خاتمه کار، قطعا تاثیری مطلوب تری در روند سرمایه گذاری خصوصا در حوزه ساختمان خواهد داشت.

وی با تصریح اینکه هزینه زمان، در روند ساخت و سازها، تاثیرگذار بوده است،اعلام کرد:هزینه زمان بیش از تخفیف هایی است که در بحث عوارض اعمال و اجرایی می گردد.

جوکار توضیح داد: تخفیف های اعمال شده تاثیرگذار بوده و یک سرمایه گذار در بخش ساختمانی مبالغ هنگفتی را سرمایه گذاری می نماید، زمان بر بودن صدور پروانه و خاتمه کار منجر به خواب سرمایه شده و هزینه زیادی را به سرمایه گذار تحمیل می نماید.

رئیس انجمن انبوه سازان فارس ادامه داد: که روند حاکم در بحث ساخت و ساز شیراز، زمینه ساز تحمیل هزینه خواب سرمایه به سرمایه گذاران این بخش شده است.

وی یادآور شد : امروز مباحثی برای ایجاد دفاتری علاوه بر دفتر گاز، توسط دستگاه های اجرایی مطرح است که این موضوع در کنار سایر مسائل موجود، زمان زیادی را از سرمایه گذار به در می دهد.

رئیس انجمن انبوه سازان استان فارس با اشاره به اینکه روند صدر پروانه ساخت و خاتمه کار در شیراز بیش از 2 سال به طول می انجامد،اعلام کرد: ما امروز نیازمند تحول در این زمینه هستیم، اگرچه تحول ممکن است هزینه هایی را در بر داشته باشد اما مجموعه شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی باید این هزینه را برای تسهیل و تسریع در سرمایه گذاری بپذیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2174

به "سرمایه گذاری بیشترین تاثیر در شرایط توسعه ای جامعه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری بیشترین تاثیر در شرایط توسعه ای جامعه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید