سامسونگ بیشتر سود کرد اما کمتر گوشی فروخت!

به گزارش مجله پریها، تا چند هفته دیگر، سامسونگ گزارش مالی مربوط به عملکرد این شرکت در سه ماهه سوم 2018 را منتشر خواهد نمود ولی قبل از انتشار این گزارش، با توجه به شواهد و قرائن می توانیم انتظار یک رکوردشکنی دیگر را در رابطه با سود دریافتی این شرکت داشته باشیم.

سامسونگ بیشتر سود کرد اما کمتر گوشی فروخت!

در ماه های اخیر، بخش اعظمی از سود دریافتی این شرکت مربوط به قسمت نیمه هادی سامسونگ بوده و در همین رابطه گفته می شود 80 درصد سود عملیاتی مربوط به سه ماهه سوم امسال که حدود 15.3 میلیارد دلار است، مربوط به بخش تراشه سازی این شرکت خواهد بود. البته با توجه کاهش قیمت تراشه های سامسونگ، انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد کاهش این رشد سوددهی باشیم.

البته بخش موبایل سامسونگ که زمانی اصلی ترین بخش درآمد این شرکت محسوب می شد، همچنان به روند کاهشی خود ادامه می دهد که بخشی از این موضوع به راکد بودن بازار گوشی های هوشمند برمی شود. برای سومین فصل مالی پیاپی، انتظار می رود سود دریافتی مربوط به فروش گوشی های این شرکت، کمتر از گذشته باشد.

همچنین باید خاطرنشان کنیم که انتظار می رود حدود 730 میلیون دلار سود عملیاتی مربوط به سه ماهه سوم، در رابطه با بخش صفحه نمایش این شرکت باشد و این موضوع عمدتا به قیمت بالای نمایشگرهای بزرگ ساخت این شرکت و افزایش سفارش از جانب اپل برمی شود.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 546

به "سامسونگ بیشتر سود کرد اما کمتر گوشی فروخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ بیشتر سود کرد اما کمتر گوشی فروخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید