سامان دهی ساخت و سازهای منطقه گردشگری ازناو خلخال

به گزارش پریها، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ساماندهی ساخت و سازهای منطقه گردشگری ازناو خلخال اطلاع داد.

سامان دهی ساخت و سازهای منطقه گردشگری ازناو خلخال

به گزارش پریها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، نادر فلاحی ظهر مدیرکل میراث فرهنگی استان در این خصوص توضیح داد: طرح جامع گردشگری ازناو واقع در شهرستان خلخال در جلسات متعدد مورد آنالیز قرار گرفته است.

او اضافه نمود: بر اساس تعاریف منطقه نمونه، تعدادی از تاسیسات در جوار مکان های گردشگری ایجاد می گردد که ضوابطی برای آن تعریف شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل متذکر شد: با توجه به اینکه منطقه نمونه ازناو بر محور آب استقرار یافته ضروری است ساخت و سازهای پیرامون چشمه آب واقع در منطقه مدیریت گردد.

فلاحی تاکید نمود: به همین دلیل کاربری های پارکینگ طبقاتی و غرفه های فروش پیشنهادی توسط مشاور در منطقه نزدیک به چشمه آب از طرح پیشنهادی حذف شده و پیشنهاد می گردد پس از آنالیز کارشناسی مشاور در آن مکان نمایشگاه صنایع دستی به صورت فصلی دایر گردد.

او ادامه داد: همچنین در تعریف کاربری ها حفظ وضعیت محیط زیست منطقه و رعایت دید و منظر طبیعی مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مقرر شده است مشاور با آنالیز نمونه های مشابه داخلی و خارجی طرح های پیشنهادی خود را ارائه دهد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2138

به "سامان دهی ساخت و سازهای منطقه گردشگری ازناو خلخال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامان دهی ساخت و سازهای منطقه گردشگری ازناو خلخال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید