انتشار فراخوان شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا

به گزارش مجله پریها، ثبت نام برای حضور در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا ‭‭‭‭‭‭2023‬‬‬‬‬‬ تا بیستم و یکم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

انتشار فراخوان شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا

شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا (پانزدهم تا هجدهم اسفندماه 1401) برگزار می گردد و خانه کتاب و ادبیات ایران با هدف توسعه و توسعه نشر ایران در عرصه بین الملل با برپایی غرفه ایران در این رویداد فرهنگی حاضر می شود.

خانه کتاب و ادبیات ایران از تمامی ناشران فعال، تشکل های صنفی نشر، مؤسسات فرهنگی، آژانس های ادبی سراسر کشور و تصویرگران کتاب کودک برای ثبت نام و مشارکت در شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا 2023 دعوت می نماید.

ثبت نام برای حضور در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا ‭‭‭‭‭‭2023‬‬‬‬‬‬ تا بیستم و یکم آبان ماه امسال در سامانه ketab.ir ادامه خواهد داشت.

بعلاوه متقاضیان واجد شرایط تا دهم آذر ماه امسال فرصت دارند فهرست کتاب های مناسب و قابل عرضه در حوزه کودک و نوجوان را برای حضور در غرفه ایران ارائه و مطابق شیوه نامه مربوطه بروشور را تا پانزدهم دی ماه تهیه و ترجمه متن چکیده کتاب ها را ارائه نمایند و باید کتاب های منتخب و کاتالوگ مربوطه را تا بیستم دی ماه امسال برای آماده سازی برای ارسال به خانه کتاب و ادبیات ایران تحویل دهند.

لازم به ذکر است متقاضیان واجد شرایط حاضر در غرفه ایران برای معرفی، مذاکره دربارة آثار خود و فروش کپی رایت آثار در بازار نشر بین الملل باید برنامه ریزی و کوشش نمایند.

لازم به ذکر است براساس اولویت های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم نامه همکاری دراین خصوص اقدام خواهد شد.

کتاب های قابل عرضه در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا 2023 باید مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازار های جهانی نشر و امکان فروش کپی رایت (رایت) به ناشران سایر کشور ها داشته باشند.

بعلاوه تألیفی بودن کتاب های پیشنهادی، کتاب های منتشره به زبان های خارجی، کتاب های دوزبانه به یکی از زبان های دیگر نظیر انگلیسی و ایتالیایی و نیز کتاب های برگزیده در یکی از جوایز یا جشنواره های ملّی و بین المللی ارجحیت دارند.

کتاب های پیشنهادی باید جدیدالانتشار و تناسب موضوعی داشته باشند؛ اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در چهار سال اخیر باشد. کتاب های ارسالی در بخش کودک و نوجوان و تا حد امکان تصویری باشد. اگر آثار به طور معین از یک مولف باشد، ترجیحا بروشور معرفی مولف نیز آماده گردد.

لازم به ذکر است در بخشی از غرفه ایران به متقاضیان واجد شرایط فضا اختصاص داده می گردد و به هر غرفه دار یک فقره کارت ورود به نمایشگاه داده می گردد. به علت محدودیت در تعداد کارت ها اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام و واجد شرایط باشند.

لازم به ذکر است کلیه هزینه ها و اقدامات مربوط به امور ویزا، بلیت هواپیما، اقامت و رفت وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی است.

خبرنگاران فرهنگی هنری ادبیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1401 بروزرسانی: 12 آبان 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4732

به "انتشار فراخوان شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فراخوان شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید