ساخت ایستگاه فضایی چین در حال شروع است

به گزارش پریها، چینی ها در حال آماده شدن برای انجام مجموعه فشرده ای از مأموریت ها به منظور ساخت ایستگاه فضایی جدید خود هستند.

ساخت ایستگاه فضایی چین در حال شروع است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین پاییز 99 از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پریها به نقل از شینهوا، پرواز موشک Long March-5B چین در ماه آوریل اتفاق می افتد و این نشانگر شروع قریب الوقوع ساخت ایستگاه فضایی چین است.

موشک، کپسول هسته اولیه نمونه ایستگاه فضایی و سفینه فضایی سرنشین دار آزمایشی در مرکز پرتاب فضایی Wenchang چین واقع شده است.

در طول پرواز در اواسط تا اواخر آوریل، سفینه فضایی سرنشین دار آزمایشی بدون خدمه به فضا ارسال می گردد؛ چینی ها در حال آماده شدن برای انجام مجموعه فشرده ای از مأموریت ها به منظور ساخت ایستگاه فضایی جدید خود هستند. ایستگاهی که بخش های تشکیل دهنده اش توسط راکت لانگ مار چ 5B به فضا پرتاب خواهد شد؛ این راکت احتمالا نخستین پرتاب خود را در امسال میلادی به انجام خواهد رساند.

موشک Long Long March-5B یک نسخه اصلاح شده از Long March-5 است که در حال حاضر نیز بزرگ ترین موشک حامل چین است و عمدتاً برای ارسال کپسول ایستگاه فضایی و فضاپیماهای بزرگ چین به مدار زمین استفاده خواهد شد.

این موشک از سوخت محیطی از جمله نفت سفید ، هیدروژن مایع و اکسیژن مایع استفاده می نماید. وانگ جو، مدیرعامل تیم توسعه این موشک در آموزشگاه چین گفت: این موشک حدود 849 تن وزن دارد و ظرفیت بارگذاری آن 22 تن تا مدار کم ارتفاع زمین است.

چین میخواهد ساخت ایستگاه فضایی را در حدود سال 2022 تکمیل کند؛ بیش از 10 مأموریت در سه سال آینده برای تکمیل ساخت و ساز و فناوری های اصلی برای مونتاژ درون مدار و ساخت فضاپیماهای بزرگ برنامه ریزی شده است.

به گفته کارشناسان، چین هنوز با چالش های بسیاری روبرو است، بنابراین موفقیت آمیز بودن پرواز موشک مذکور بسیار حائز اهمیت است تا سازمان فضایی این کشور طبق برنامه از پیش مشخص شده خود پیش برود.

امکانات علمی موجود در ایستگاه فضایی می توانند صدها پروژه تحقیقاتی را در زمینه هایی مانند نجوم، علم زندگی در فضا، بیوتکنولوژی، ریزگردها و مواد فضایی پشتیبانی نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3172

به "ساخت ایستگاه فضایی چین در حال شروع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ایستگاه فضایی چین در حال شروع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید