درودگر: به دنبال مکانیزم جدیدی برای پرداخت پول به باشگاه ها هستیم، شرکتی با 50 میلیارد پول باشگاه ها برای خودش دادوستد می نماید

به گزارش پریها، صادق درودگر، رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ می گوید که برای فصل آینده به دنبال مکانیزمی جدید برای پرداخت پول تبلیغات محیطی به باشگاه ها هستند.

درودگر: به دنبال مکانیزم جدیدی برای پرداخت پول به باشگاه ها هستیم، شرکتی با 50 میلیارد پول باشگاه ها برای خودش دادوستد می نماید

صادق درودگر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی پریها در خصوص پرونده های شرکت های تبلیغاتی طرف قرارداد با سازمان لیگ گفت: از وقتی وارد کمیته بازاریابی سازمان لیگ شدم، اولین کاری که انجام دادم عمل کردن به وظیفه قانونی ام بوده است. در اسرع وقت و به محض اینکه شرکت کانون ایران نوین به تعهداتش عمل نکرد، از این شرکت شکایت کردیم و چک های آنها را برگشت زدیم. درخواست توقیف اموال را هم از دادگاه داشته ایم که خردادماه دادگاه مربوط به این پرونده برگزار خواهد شد. طبق توافقات انجام شده 17 میلیارد از این شرکت می خواهیم و آنها 2 میلیارد و 300 میلیون دیگر هم چک اشخاص را پشت نویسی و امضا نموده و به ما داده اند که هیچ کدام از چک ها وصول نشد.

وی اضافه کرد: پس از شرکت کانون ایران نوین، شرکت نگاه پردازان امین سیمای کیش دیگر شرکتی بوده که به تعهدات خود عمل ننموده است. در قراردادهای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با شرکت های تبلیغاتی، محل اول اختلاف ها عمدتاً بحث داوری بوده است. در پروسه داوری پرونده ها، چون طرف مقابل به مسائل حقوقی و دادرسی واقف است، با فرارهای قانونی برای خودش زمان می خرد. به طور مثال داور را قبول نمی نماید و هر بار با این موضوع زمان خریده است. نماینده این شرکت نه تنها داوران معرفی شده از سوی ما را قبول نکرد، بلکه داوری که از کارشناسان دادگستری هم معرفی شده بود را نپذیرفت.

رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ در شرح مسائل پیش آمده بین این سازمان و شرکت امین سیمای کیش گفت: در این پرونده، راه اول برای رسیدگی مذاکره بود. بعد از آن باید داور از سوی خودمان معرفی می شد و اگر به توافق نمی رسیدیم، دادگستری به میان می آمد. در این بین داور اول که آمد کارها را تا حدودی انجام داد، بعد اعلام نمود کار را انجام نمی دهد و داور جدید را هم طرف مقابل قبول نکرد. از همین رو مجدداً تقاضای داور نموده ایم.

درودگر توضیح داد: هفته گذشته نامه ای به حراست فدراسیون فوتبال ارسال کردیم تا آنها از نهادهای نظارتی و امنیتی درخواست نمایند تا به این پرونده ورود نمایند. اکنون 50 میلیارد پول باشگاه ها دست این شرکت است که با این پول برای خودش داد و ستد می نماید و از زمان موعد وصول مطالبات تا به الان، تورم چهار برابر شده و ارزش این 50 میلیارد نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به صحبت های چند هفته پیش علی دایی و تقاضای او برای ورود نهادهای امنیتی به مسائل اقتصادی فوتبال، تأکید کرد: صحبت دایی در خصوص ورود دستگاه های نظارتی و امنیتی برای رسیدگی به مسائل اقتصادی و حرف های او مستند و درست بود. اتفاق هایی در فوتبال اتفاق افتاده و صحبت های دایی نباید فراموش شده و احتیاج به پیگیری دارد. این مسئله باید جدی گرفته گردد. به طور مثال چرا شرکتی باید بیاید و از پول فوتبال خانه ای به قیمت 100 میلیارد بخرد و اکنون ارزش آن 300 میلیون تومان شده باشد؟ دستگاه های نظارتی باید این موضوع را پیگیری و حساب بانکی همه را فرد به فرد نگاه نمایند. اگر هرکسی در حسابش گردش اقتصادی داشته باشد، باید مبدأ و مقصد مشخص باشد. باید از این صحبت های دایی حمایت کرد و کشور هم به این سمت می رود. نگاه نظام اکنون در مبارزه با فساد بسیار جدی است و امیدوارم کسانی هم که پول این فوتبال را برداشته اند، وضعیت شان آنالیز گردد.

خانمی در زمان محمدرضا ساکت عضو کمیته بازاریابی بوده و گفته می گردد یک میلیارد تومان از پول تبلیغات محیطی را بابت داوری گرفته و از فدراسیون رفته است، آیا این پول را به فدراسیون باز می گرداند یا نه؟ رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال در واکنش به این سؤال گفت: رقمی که اعلام نمودید، این میزان نیست، اما داوری اصولی دارد که وقتی داور مشخص می گردد، پولی هم بابت داوری پرداخت می نمایند و رویه آن قانونی و قضایی است.

وی در واکنش به این مسئله که مگر ممکن است طرفین از بین خودشان داور مشخص و به خودشان حق داوری پرداخت نمایند، گفت: این خانم را به عنوان کارشناس آورده اند و به عنوان کارشناس هم پول گرفته است. من در پرونده دیگری کارشناس بودم، اما یک ریال هم نخواستم، چون این کارشناسی را وظیفه خودم می دانستم. ادعایی هم بابت پول نکردم، چون خودم عضو کمیته بازاریابی هستم. ممکن است در خصوص داوری پرونده کانون ایران نوین انتقاداتی داشته باشم، اما رویه آن قانونی بوده است.

درودگر درباره وضعیت قراردادی سازمان لیگ با شرکت تبلیغاتی فعلی گفت: در قراردادهای قبلی دست ما خیلی باز نبود و بیشتر امتیازها در اختیار شرکت های طرف قرارداد ما بود. با این حال در این فصل قرارداد را عوض کردیم و تا این لحظه نیز مسئله ای نداشته ایم. با شرکت طرف قراردادمان کار می کنیم و پول ما نیز وصول می گردد و تاکنون هیچ رقمی سوخت نشده است. این یک قدم رو به جلو بود و با تجربه ای که سال جاری پیدا کردیم، در خصوص نحوه اجرای قرارداد برای فصل های آینده نیز با تفکر، دانش و تجربه بیشتر وارد کار می شویم. همانطور که این شرکت هم برای اولین بار وارد فوتبال می شد و شرکت های بزرگ این شرکت را نمی شناختند و دیر اعتماد کردند، اما آنها نیز برای سال آینده تجربه بیشتری دارند.

رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ در خصوص مدت زمان باقیمانده از قرارداد سازمان لیگ برای تبلیغات محیطی گفت: قرارداد ما با شرکت فعلی تا دو سال است که اگر آنها به تعهدات خود عمل نمایند، تا سه سال قابلیت اجرایی دارد. شاید ما امروز اختلاف نظرهایی هم در این قرارداد داشته باشیم که این اختلاف نیز طبیعی است، اما چیزی نیست که باعث درگیری، تنش و دادگاه رفتن گردد. با منطق، ادله و رعایت مفاد قرارداد، اختلافات این قرارداد نیز قابل حل است. قطعاً برای فصل آینده نیز این روند باعث تغییرات مثبت خواهد شد چون هم آنها تجربه کسب نموده اند و هم ما صاحب تجربه شده ایم که بتوانیم بهتر پیش برویم.

وی اضافه کرد: تخصص من بازاریابی نبود و فقط مسائلی درباره بازاریابی می دانستم، اما برای این کار ساخته نشدم. با این حال در این مدت کوشش کردم، دانشگاه رفتم، با اساتید بزرگ دانشگاه تهران مشورت و مطالب مهمی را مطالعه کردم. به کلاس رفته و پروژه ها و سرانجام نامه های زیادی را انجام داده ام تا بتوانیم در بازاریابی سازمان لیگ اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. حتی نیروی خوبی را به عنوان کارشناس در کمیته بازاریابی انتخاب کردیم و سال های آینده قدم های بزرگ تری را بر می داریم.

درودگر مطرح کرد: اگر بخواهیم سال جاری به خودمان نمره بدهیم، غلط است، اما قطعاً باشگاه ها نمره قبولی خواهند داد. ضمن اینکه به دنبال مکانیزم جدیدی برای پرداخت پول به باشگاه ها هستیم تا مسائل آنها نیز کاسته گردد. اکنون از شرکت فناپ، 40، 50 میلیارد طلب داریم، شرکت امین سیمای کیش 50 میلیارد باید پرداخت کند و شرکت کانون ایران نوین هم 20 میلیارد بدهی دارد. اگر این پول ها وصول گردد، آیا تیم هایی چون سپیدرود، پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان و... به وضعیت امروز دچار می شوند؟ تمام کوشش مان را می کنیم که این پول ها را وصول کنیم و به باشگاه ها بدهیم. از مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال خواسته ایم این موضوع را با جدیت پیگیری کند و حتی از بیرون وکیل گرفته ایم تا در خصوص چک های دو شرکت فناپ و کانون ایران نوین، به نتایج خوبی برسیم.

درودگر گفت: در سازمان لیگ و طبق توافقاتی که داشتیم، از چند شرکت درخواست کردیم به سیل زده ها یاری نموده و ما هم به صورت رایگان به آنها سرویس تبلیغاتی دهیم. شرکت هایی که در فراوری محصولات غذایی و بهداشتی فعالیت دارند، می توانند با یاری به سیل زده ها در این امر خیر شریک شوند. آنها به ما پولی برای تبلیغات پرداخت نمی نمایند و فقط بخشی از کالاهای خود را به وسیله سازمان لیگ یا هلال احمر بین سیل زده ها توزیع می نمایند و ما هم به آنها فرصت تبلیغات می دهیم. این موضوع را شرکت تبلیغاتی طرف قرارداد ما هم پذیرفته تا بتوانیم به مردم سیل زده یاریی نموده باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2434

به "درودگر: به دنبال مکانیزم جدیدی برای پرداخت پول به باشگاه ها هستیم، شرکتی با 50 میلیارد پول باشگاه ها برای خودش دادوستد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درودگر: به دنبال مکانیزم جدیدی برای پرداخت پول به باشگاه ها هستیم، شرکتی با 50 میلیارد پول باشگاه ها برای خودش دادوستد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید