خلق آثار هنری در گذرهای فرهنگی

به گزارش پریها، خلق فضای شاد و با طراوت در کلانشهر تهران و احیای شب های پایتخت مهم ترین هدف اجرای طرح پهنه رودکی است.

خلق آثار هنری در گذرهای فرهنگی

پروژه ملی و فراملی پای گردشگران و توریست ها هم به آن باز گردد. حسن شیخ الاسلامی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان تهران در گفت وگو با پریها محله با استقبال از اجرای طرح فرهنگی پهنه رودکی پیشنهاد می دهد: زمینه ای فراهم گردد تا هنرمندان در پیاده راه شهریار آثار هنری خلق نمایند و مردم با روند فراوری صنایع دستی بیشتر آشنا شوند.

  • در جریان اجرای طرح پهنه رودکی قرار دارید؟

متولیان طرح قرار است جلسه ای در این خصوص با مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری داشته باشند تا داشته هایمان را تبادل کنیم و به یک خرد جمعی در اجرای بهتر طرح، برسیم.

  • راه اندازی پهنه چه تأثیری در نگهداری هویت تاریخی تهران دارد؟

بناها و عناصر ارزشمند تاریخی، هویت محله ها هستند که بعضی از آنها در محدوده طرح پهنه رودکی قرار گرفته است. با اجرایی شدن این پروژه می توان بناهای تاریخی را شناسایی کرد و برای ایجاد زیبایی بصری در منظر شهری آنها را مرمت و بازسازی کرد. همین کار باعث حراست از بناهای تاریخی و هویت محله می گردد.

  • در پهنه رودکی آیا امکان تغییر کاربری بناهای تاریخی به فرهنگی وجود دارد؟

پهنه رودکی زمانی معنا و مفهوم پیاد می نماید که بناهای تاریخی و باارزش محدوده طرح، شناسایی و منطبق با کاربری های فرهنگی احیا و بازسازی شوند. این موضوع در دستور کار قرار گرفته است و همچنین بعضی از بناهای قدیمی را که فضای مناسبی دارند می توانیم احیا و به کاربری فرهنگی تغییر دهیم.

  • اجرای طرح پهنه رودکی چه تأثیری بر گردشگری می گذارد؟

دو مجموعه فرهنگی تئاترشهر و تالار وحدت به عنوان قطب فرهنگی پایتخت همواره میزبان جشنواره و فستیوال های ملی و فراملی بوده اند. بنابراین قرار دریافت این دو مجموعه در محدوده پهنه رودکی و اجرای برنامه های متنوع در گذرهای پیش بینی شده، قطعاً راستا جذب توریست و گردشگر را هموار می نماید و ما هم از این موضوع استقبال می کنیم.

  • پیشنهاد خاصی برای اجرای بهتر پهنه رودکی دارید؟

در کنار 4 گذر تعریف شده می توان گذری ایجاد کرد که هنرمندان آثار هنری شان را در برابر تماشاچیان خلق نمایند تا آنها هم با روند فراوری آثار هنری به ویژه صنایع دستی آشنا شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2404

به "خلق آثار هنری در گذرهای فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق آثار هنری در گذرهای فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید