خبر خوش برای تهرانی ها ، سامانه بارشی تازه در راه است ، بارش برف تا کی ادامه خواهد داشت؟

به گزارش مجله پریها، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران برای شرایط جوی این استان بارش پراکنده برف طی امروز و ورود سامانه بارشی تازه از شنبه پیش بینی می گردد.

خبر خوش برای تهرانی ها ، سامانه بارشی تازه در راه است ، بارش برف تا کی ادامه خواهد داشت؟

به گزارش خبرنگاران، با آنالیز نقشه های هواشناسی و مدل های پیش یابی عددی، شرایط جوی استان تهران برای امروز(22 دی ماه) در بیشتر نواحی در برخی ساعات بارش پراکنده برف به ویژه نیمه شمالی و در ارتفاعات تا اوایل شب بارش برف گاهی همراه با کولاک، پدیده مه و به تدریج کاهش ابر پیش بینی می گردد.

روز شنبه (24 دی ماه) با ورود سامانه بارشی تازه از بعدازظهر افزایش ابرناکی و اواخر شب بارش های پراکنده غالبا به صورت برف در سطح استان و ادامه آن تا روز یکشنبه (25 دی ماه) مورد انتظار است.

با نفوذ زبانه های پرفشار به سطح استان ماندگاری هوای سرد تا اوایل هفته آینده به ویژه برای ارتفاعات، یخبندان، پدیده مه و لغزندگی سطح جاده ها پیش بینی می گردد و باتوجه به سردی هوا، رطوبت نسبی بالا و عدم وزش باد قابل ملاحظه، در منطقه ها پرتردد شهری در برخی ساعات، آسمان همراه با غبارمحلی و گاهی غبارآلود به ویژه از یکشنبه بعدازظهر تا دوشنبه خواهد بود.

روز دوشنبه (26 دی ماه) در بیشتر نواحی شاهد افزایش محسوس دما بین 2 تا 6 درجه سانتی گراد خواهیم بود.

آسمان تهران فردا (23 دی) صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد و همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای 3- و حداکثر دمای 3 درجه سانتیگراد و طی شنبه (24 دی) کمی ابری همراه با غبار محلی، به تدریج ابری و در اواخر وقت همراه با بارش پراکنده با احتمال بارش برف و وزش باد با حداقل دمای 1- و حداکثر دمای 4 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

طی 24 ساعت گذشته نیز ایستگاه فیروزکوه آلودگی-امین آباد با کمینه دمای 15- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4765

به "خبر خوش برای تهرانی ها ، سامانه بارشی تازه در راه است ، بارش برف تا کی ادامه خواهد داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای تهرانی ها ، سامانه بارشی تازه در راه است ، بارش برف تا کی ادامه خواهد داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید