حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی قطعی شد

به گزارش مجله پریها، وکیل مدافع محمد حبیبی - فعال صنفی معلمان- گفت که حکم صادره برای موکلش از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب، در شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شده است.

حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی قطعی شد

حسین تاج در گفت وگو با خبرنگاران از تایید حکم 7 سال و نیم حبس موکلش در شعبه 36 دادگاه نجدیدنظر اطلاع داد و گفت: متاسفانه رای محکومیت محمد حبیبی در شعبه 26 دادگاه انقلاب عینا در دادگاه تجدیدنظر استان تایید شد.

به گزارش خبرنگاران، محمد حبیبی 20 اردیبهشت 97 در تجمعاتی که فرهنگیان به مناسبت هفته معلم داشتند بازداشت و روز دوشنبه - 1 مرداد ماه 97- در شعبه 26 دادگاه انقلاب محاکمه شد. این شعبه محمد حبیبی را به اتهامات اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم به ترتیب به 7 سال و نیم حبس، 18 ماه حبس، 18 ماه حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد که البته بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی 7 سال و نیم حبس درباره او قابل اجرا خواهد بود.

دادگاه همچنین به عنوان مجازات تکمیلی، محمد حبیبی را به 2 سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه ها و دسته های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2028

به "حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی قطعی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم 7 سال و نیم حبس محمد حبیبی قطعی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید