جزئیاتی تازه از قتل دختر 13 ساله جیرفتی

به گزارش مجله پریها، چند روز پس از قتل دردناک مبینا 13 ساله در روستای سعیدآباد ایلخانی در حوالی جیرفت، یکی از بستگان او جزئیات تازه ای از این جنایت هولناک را فاش کرد.

جزئیاتی تازه از قتل دختر 13 ساله جیرفتی

روزنامه همشهری در ادامه نوشت: صبح شنبه گذشته جنایتی در روستای سعیدآباد ایلخانی رقم خورد که مردم روستا را شوکه کرد. آن روز دختر 13 ساله ای به نام مبینا زمانی که در خانه شان تنها بود، توسط یکی از اهالی روستا به قتل رسید و وقتی پلیس وارد ماجرا شد، در کمتر از 24 ساعت توانست عامل این جنایت را شناسایی و دستگیر کند.

اما انگیزه قاتل از ارتکاب این جنایت چه بود و دختر تیزهوش روستا چطور به قتل رسید؟

ایوب امیری، یکی از بستگان مبینا می گوید: روزی که مبینا به قتل رسید، پدر و مادرش برای انجام کار های ثبت نام او در مدرسه تیزهوشان و همچنین کار های بیمه به جیرفت رفته بودند. مبینا به همراه دو برادرش که از خودش کوچک تر هستند در خانه تنها بودند، اما بچه ها آنقدر بازیگوشی و سر و صدا می کردند که او از عهده مراقبت از آن ها برنمی آمد. برای همین با مادرش تماس گرفت و گفت که بچه ها را به خانه پدربزرگش می برد.

امیری ادامه می دهد: خانه پدربزرگ مبینا فاصله زیادی تا خانه آن ها نداشت. او بچه ها را می برد و ظاهرا فراموش می نماید که در خانه را ببندد. دقایقی بعد وقتی بچه ها را تحویل پدربزرگش می دهد به خانه برمی گردد. وارد که می گردد مردی را می بیند که برای سرقت وارد خانه شده است. این مرد یکی از اهالی روستا بود که همه روستا او را می شناسند؛ مرد جوانی که مدتی قبل از همسرش جدا شده بود و در اتاقی در خانه پدرش زندگی می کرد.

این مرد در اعترافاتش گفته که آن روز در حال عبور از کوچه بوده که می بیند در خانه باز است و وارد که می گردد، می فهمد کسی داخل خانه نیست. برای همین وارد خانه می گردد که دست به سرقت بزند، اما زمانی که داخل آشپزخانه سرگرم بازکردن کپسول گاز بوده، مبینا سر می رسد. دزد با دیدن او و از ترس اینکه وی همسایه ها را خبر کند، به طرفش حمله نموده و گلویش را می گیرد و سرش را به اوپن آشپزخانه می کوبد و به قتل می رساند و پس از آن هم از خانه فرار می نماید.

جسدی در خانه

دختر 13 ساله به قتل رسیده بود، اما کسی از این جنایت خبر نداشت. هنوز ظهر نشده بود که کار های اداری پدر و مادر مبینا در جیرفت تمام شد و پدر او که مردی باغدار و صاحب یک گلخانه نیز هست، به سمت گلخانه اش رفت و مادر راهی خانه شد. او، اما وقتی به خانه رسید، با دیدن دری که باز بود و شرایط آشفته داخل خانه نگران شد و زمانی که خودش را به پذیرایی رساند جسد بی جان دخترش را دید که روی زمین افتاده بود.

مادر مبینا وحشتزده و فریادزنان از همسایه ها یاری خواست و ماجرا به اورژانس گزارش شد، اما دیگر دیر شده بود. با به دست آمدن شواهدی که نشان می دهد دختر نوجوان به قتل رسیده است، ماجرا به پلیس گزارش شد و تیمی از کارآگاهان جنایی جیرفت راهی محل حادثه شدند.

رسید رازگشا

امیری می گوید: زمانی که مأموران در حال آنالیز برای پیدا کردن ردی از عامل جنایت بودند، یک رسید بانکی پیدا کردند که به نظر می رسید از جیب قاتل افتاده بود. تاریخ رسید نشان می داد که او دقایقی قبل از جنایت از مغازه ای خرید نموده است. مأموران راهی مغازه شدند و با آنالیز دوربین های مداربسته، تصویر قاتل را به دست آوردند. صاحب مغازه با دیدن تصویر، قاتل را شناخت و مأموران پلیس در کمتر از 24 ساعت پیروز شدند این مرد را دستگیر نمایند.

وی ادامه می دهد: در خبرگزاری ها اعلام شده بود که این مرد به خاطر اختلاف با پدر و مادر مبینا دست به این جنایت زده است، اما این مسئله صحت ندارد. قاتل هیچ اختلافی با این خانواده نداشته و حتی شایعاتی مبنی بر اینکه وی دچار بیماری روحی و روانی است نیز کذب است. او به قصد سرقت وارد خانه شده بود، اما با دیدن مبینا و از ترس دستگیری او را به قتل رساند و جنایتی که وی مرتکب شد، نه تنها پدر و مادر مبینا، بلکه همه مردم روستا را عزادار نموده است.

احساسات عمومی مردم روستا جریحه دار شده و پدربزرگ مبینا که وابستگی زیادی به او داشت حالش خوب نیست و می گوید که تنها چیزی که آرامش می نماید قصاص قاتل است. حتی مردم روستا نیز از ما می خواهند که هرگز از این جنایت هولناک نگذریم و همه ما خواستار آن هستیم که این پرونده به طور ویژه رسیدگی گردد و قاتل هر چه زودتر به مجازات برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4127

به "جزئیاتی تازه از قتل دختر 13 ساله جیرفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی تازه از قتل دختر 13 ساله جیرفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید