جدیدترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا

به گزارش پریها، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را مجددا کاهش داد.

جدیدترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا

به گزارش پریها به نقل از رویترز، در شرایطی که شمار مبتلایان به کووید-19 از 577 هزار نفر و شمار قربانیان نیز از 26 هزار نفر عبور نموده است، کشورهای مختلف در سراسر دنیا به انجام اقدامات جدید برای کاستن از تبعات اقتصادی کرونا ادامه می دهند.

کانادا

بانک مرکزی کانادا در نشستی اضطراری بیان کرد نرخ بهره را با منفی 0.5 درصد کاهش به 0.25 درصد رسانده است تا از شدت خسارت های کرونا بر روی کسب و کارها بکاهد. خبر غافل گیرکننده برای بازارها، ورود این بانک به بازار اوراق خرید و فروش اوراق قرضه به صورت گسترده بود که طبق اعلام این بانک، قرار است هفته ای پنج میلیارد دلار و تا سقف 100 میلیارد دلار اوراق خریداری گردد.

این سومین اقدام بانک مرکزی کانادا برای یاری به تقویت رشد اقتصادی و حمایت از کسب و کارها در این کشور است.

هند

بانک مرکزی هند نیز به مانند همتای کانادایی خود تصمیم گرفت نرخ بهره را کاهش دهد. در شرایطی که دولت تصمیم به قرنطیه 1.3 میلیارد انسان برای کاستن از سرعت شیوع کرونا شده، با تصمیم بانک مرکزی نرخ بهره با 0.75 درصد کاهش به 4.40 درصد رسیده است. پیش از این بانک مرکزی با صدور بخشنامه ای به بانک های هندی دستور کاهش تعداد شعب فعال را داده بود.

ژاپن

منابع مطلع از رونمایی یک بسته حمایتی عظیم جدید توسط ژاپن در روزهای آینده خبر داده اند که احتمالا معادل 10 درصد کل فراوری ناخالص داخلی این کشور خواهد بود. طبق اعلام این منابع، تا 515 میلیارد دلار خط اعتباری در اختیار کسب و کارها قرار خواهد گرفت. این برنامه، بخشی از تعهد ژاپن برای تزریق منابع اقتصادی به بازارها به عنوان بخشی از بسته پنج تریلیون دلاری کشورهای گروه 20 برای مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا خواهد بود.

به دلیل قرار داشتن نرخ بهره فعلی در سطح منفی، بانک مرکزی ژاپن احتمالا تغییری در سطح نرخ بهره خود اعمال نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3323

به "جدیدترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

1 کاربر به "جدیدترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید