تعطیلی مدارس ایتالیا تا 4ماه دیگر، کرونا به مقامات روسیه سرایت کرد

به گزارش مجله پریها، کشورهای آمریکا، اسپانیا، ایتالیا،انگلیس، ترکیه و روسیه همچنان در صدر کشورهای پرمبتلا به کرونا ویروس هستند.

تعطیلی مدارس ایتالیا تا 4ماه دیگر، کرونا به مقامات روسیه سرایت کرد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، در آخرین آمار بدست آمده کشورهای آمریکا با 15,147 ، روسیه با 6,361،انگلیس با 4,463، اسپانیا با 2,870 و ایتالیا با 2,324 به ترتیب بیشترین شمار مبتلایان را در 24 ساعت گذشته به خود اختصاص دادند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

وبسایت ان پی آر در گزارشی در مورد ابتلا به کروناویروس در آمریکا می نویسد: از 21 ژانویه که اولین مورد ابتلا به کروناویروس در آمریکا کشف شده است، حدود نیم میلیون نفر از مردم آمریکا به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند. گزارش می افزاید که از 12آپریل آمریکا به اولین کشور پرتلفات دنیا تبدیل شد و ایالت نیویورک از 20 مارچ نیز شاهد بیشترین تلفات بوده است. این وبسایت آمار مبتلایان و کشته شدگان را در سه هفته گذشته و به تفکیک ایالت منتشر نموده است. برای دیدن جزئیات روی عکس زوم کنید.

در همین حال مشاور ارشد کاخ سفید هشدار داد که چشم انداز مالی آمریکا که به شدت تحت تاثیر ویروس همه گیر کرونا قرار گرفته دریک شرایط واقعاً وخیم قرار گرفته است. کوین هاست طی مصاحبه ای با ای بی سی افزود که این عظیمترین شوک مالی است که آمریکا تا به امروز به خود دیده است.وی افزود: نرخ بیکاری که ما شاهد آن خواهیم بود در حال نزدیک شدن به نرخی است که فکر می کنم در دوران رکود عظیم شاهد آن بودیم. در سویی دیگر رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد شدید از ترامپ گفت که بیش از 50 هزار آمریکایی به دلیل بی کفایتی و خودشیفتگی ترامپ جان خود را از دست دادند. وی که رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا بوده و از کسانی بود که طرح استیضاح ترامپ را به پیش برد، در مصاحبه با شبکه ان بی سی گفت: بیش از 50 هزار آمریکایی کشته شدند چون سنا در برکناری ترامپ از قدرت در جریان استیضاح صورت گرفته در ماه فوریه بازنده شد. وی در ادامه این مصاحبه گفت: تا چند ماه دیگه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می گردد اما نمی دانیم ترامپ در ماه های پیش رو تا چه اندازه ویرانی بوجود خواهد آورد. در حال حاضر بیش از 50 هزار آمریکایی به دلیل بی کفایتی وی جان خود را از دست دادند. اوگفت: ترامپ نمی تواند فراتر از خود فکر کند و آمریکا را در اولویت قرار دهد. ما هرگز نمی توانستیم پیش بینی کنیم که خودشیفتگی و بی کفایتی وی باعث ایجاد تلفات در میان مردم آمریکا گردد.

با فشارها بر ترامپ رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که وی میخواهد وزیر بهداشت را برکنار کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، دو رسانه آمریکایی وال استریت ژورنال و پلتیکو در حالی خبر از احتمال برکناری آلکس ایزار توسط دونالد ترامپ داده اند که جود دیر، سخنگوی کاخ سفید این خبر را تکذیب نموده و گفت، وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا تحت ریاست ایزار همچنین به مدیریت خود در ارتباط با بعضی از اولویت های رئیس جمهور آمریکا ادامه خواهد داد.وی افزود: هرگونه حدس درباره پرسنل دولت غیر مسئولانه بوده و یک نوع انحراف حواس از کلیت پاسخ دولت به بحران شیوع ویروس کووید 19 محسوب می گردد.

رسانه وال استریت ژورنال به نقل از شش منبع مطلع به مباحث اظهار کرد، نارضایتی از عملکرد ایزار در دولت رو به افزایش بوده اما دولت فعلا خواهان اعمال تغییرات عظیم در حین تداوم مقابله با شیوع کرونا در کشور که تا به امروز بیش از 53000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده، نیست.

آمریکا تا کنون 975,798 مورد ابتلا و مورد فوتی دارد. در 24 ساعت گذشته نیز تن جان خود را از دست دادند.

انگلیس

دومینیک راب که در نبود جانسون دولت انگلیس را راهنمایی می نماید، از مردم این کشور خواست تداوم محدودیتهای اجتماعی برای مدتی طولانی را به عنوان یک قاعده جدید بپذیرند.

وزیر خارجه انگلیس با رد آسان شدن محدودیتهایی که برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور وضع شده اند، گفت مردم باید بپذیرند که محدودیتهای شدید ماه ها برقرار خواهد بود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت وی یک روز بعد از آن که آمار مرگ ومیر در بیمارستانهای انگلیس عدد هشداردهنده 20 هزار نفر را رد کرد، در سخنانی گفت: تدابیر فاصله گذاری اجتماعی برای مدتی با ما خواهد بود.

راب که در نبود بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که دوره نقاهت از کرونا را می گذراند، جانشین او محسوب می گردد برای اولین بار بعضی از گزینه های در نظر گرفته شده برای زمانی که لغو نسبی محدودیتها امکان پذیر باشد را بیان نمود. ویهمچنین شمار نیروهای نظام خدمات بهداشت و درمان این کشور که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند را 78 نفر مطرح کرد.وزیر خارجه انگلیس در این باره گفت که علاوه بر این 78 نفر، 16 نفر از نیروهای خدماتی مراکز نگهداری سالمندان هم به همین دلیل از زمان شیوع کرونا در بریتانیا جان داده اند.

این کشور تا کنون 152,840 مورد ابتلا و 20,732 مورد فوتی دارد. در 24 ساعت گذشته نیز413 تن جان خود را از دست دادند.

اسپانیا

طی 24 ساعت گذشته 288 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.با احتساب فوتی های امروز، شمار جانباختگان در اسپانیا به 23190 نفر رسیده است.اسپانیا پس از آمریکا و ایتالیا، بیشترین آمار جانباختگان کرونا در دنیا را داراست. همچنین با ثبت 2,870 مورد جدید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 226,629 نفر رسیده است. گفتنی است که به بچه ها زیر 14 سال اسپانیایی اجازه داده شده تا برای اولین بارپس از شش هفته از امروز از خانه خارج شوند. این اقدام در پی تصمیم دولت برای کاهش محدودیت هایی که به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا گرفته شده، صورت می گیرد.

اقدام دولت اسپانیا درکاهش محدودیت ها برای بچه ها، با استقبال والدین و همچنین بچه ها روبرو شده است.براساس مقررات جدید دولت اسپانیا حدود 6 میلیون کودک زیر 14 سال اجازه دارند که هر روز تنها به مدت یک ساعت بین ساعات 9 صبح تا 9 شب فقط برای یک کیلومتر از خانه های خود دور شوند.

ایتالیا

نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارش روز یکشنبه نوشت: آزمایش کرونای زن23 ساله ایتالیایی که به دلیل بیماری کووید-19 تحت درمان قرار گرفته بود، علیرغم 2 ماه قرنطینه مداوم، همچنان مثبت است. بیانکا دوبریو (Bianca Dobroiu) در تاریخ 28 فوریه (9 اسفند) به یکی از بیمارستان های دانشگاه بولونیا رفت. او با تب بالای 40.5 درجه دربیمارستان بستری و بیماری وی کووید-19 تشخیص داده شد.لوسیانو آتارد (Luciano Attard) متخصص بیماری های عفونی به رسانه های محلی گفت: با گذشت 4 روز حال بیمار خوب شد اما جواب آزمایش وی مثبت بود. وی افزود: تا آنجا که می دانیم جواب آزمایش هیچ کس در ایتالیا پس از این مدت طولانی مثبت نبوده است و معمولا آزمایش کرونای بیماران با گذشت 4 هفته منفی می گردد.

این زن 23 ساله در تاریخ 6 مارس (16 اسفند) از بیمارستان مرخص و به خانه بازگشت؛ جایی که بنا بر مقررات کشوری بایستی در آنجا در قرنطینه می ماند.

دوبریو به رسانه های محلی گفته است که علی رغم مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونایش، حال عمومی خوبی دارد، هرچند پزشکان به او تاکید نموده اند که هنوز حامل و سرایت دهنده ویروس است.

در خبری دیگر گفته می گردد جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا مدارس را به دلیل شیوع کرونا تا سپتامبر (چهار ماه دیگر) تعطیل نموده است. به گزارش دِسان کونته بازگشایی مدارس در شرایط حاضر، جان بسیاری از معلمان را به دلیل سن بالای آنها را به خطر می اندازد.

ایتالیا، طی 24 ساعت گذشته 260 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.با احتساب فوتی های امروز، شمار جانباختگان در ایتالیا به 26,644 نفر رسیده است.ایتالیا پس از آمریکا بیشترین آمار جانباختگان کرونا در دنیا را داراست.

همچنین با ثبت 2,324 مورد جدید، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به 197,675 نفر رسیده است.

روسیه

به گزارش راشا تودی دمیتری نوویکوف معاون کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه و لئونید کالاشنیکوف رئیس کمیسیون امور همسود و همگرایی اوراسیایی و ارتباط با هموطنان روس مجلس روسیه (دوما) به بیماری کرونا مبتلا شدند. دمیتری نوویکوف معاون کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه از حزب کمونیست روسیهبا توجه به عفونت دو ریه در بیمارستان بستری شده است.

لئونید کالاشنیکوف رئیس کمیسیون امور کشورهای همسود و همگرایی اوراسیایی و ارتباط با روسها نیز به خبرگزاری دولتی تاس روسیه گفت که به کرونا مبتلا شده است.

به گفته این نماینده دوما، بیماری کرونا از راننده به وی سرایت نموده است. نوویکوف و کالاشنیکوف روز 22 ماه اوریل در مراسم تجلیل ولادیمیر لنین رهبر انقلاب کمونیستی در میدان سرخ حضور نداشتند و آخرین بار در جلسه روز 14 ماه آوریل دوما دیده شدند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه با ثبت 6361 مورد جدید از مرز 80 هزار نفر عبور نموده است. در یک روز اخیر 6361 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی شده است. این درحالی است که روز قبل تر 5966 نفر مبتلا شدند تا آمار همچنان سیر صعودی داشته باشد.

به این ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به 80 هزار و 949 نفر افزایش پیدا کرد. در یک روز اخیر نیز 66 نفر دیگر جان خود را به خاطر ویروس کوید 19 از دست دادند تا شمار قربانیان در این کشور به 747 نفر افزایش پیدا کند.

ترکیه

به گزارش خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجاوزیر بهداشت ترکیه در تشریح آخرین شرایط کرونا در کشورش گفت: امروز، پایین ترین میزان ابتلا به کرونا در 20 روز اخیر را داشتیم.

وی افزود: به دلیل کاهش محیط تماس و تماس فیزیکی، تنها 30 هزار کیت آزمایشی از ظرفیت روزانه 50 هزار تست کرونا را مورد استفاده قرار دادیم و کاهش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا که در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، ادامه دارد. وزارت بهداشت ترکیه گزارش داد که با بهبودی 3558 تن دیگر از بیماران کرونا شمار بهبود یافتگان به 29 هزار و 140 نفر رسید. همچنین با شناسایی 2357 مورد جدید ابتلا به کرونا شمار مبتلایان به 110 هزار و 130 نفر رسید. با جان باختن 99 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته نیز شمار قربانیان کرونا در کشور به 2805 تن رسید.

طی شبانه روز اخیر 2357 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شد و 99 نفر دیگر بر اثر این بیماری جان باختند؛ بدین ترتیب شمار مبتلایان به 110 هزار و 130 نفر و تعداد قربانیان به 2805 تن رسید.

همچنین طی 24 ساعت اخیر 3 هزار 558 بیمار دیگر ویروس کرونا را شکست دادند و بدین ترتیب شمار بهبودیافتگان به 29 هزار و 140 نفر رسید.

ایران

اما در ایران رئیس جمهور روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد که با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا، مناطق مختلف کشور بر مبنای میزان ابتلا و شیوع بیماری کرونا و همچنین مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم خواهد شد و محدودیت ها و مقررات مرتبط با بیماری کرونا، در این چارچوب در آن مناطق سه گانه اعمال می گردد. حسن روحانی گفت: تا زمانی که منطقه ای سفید باقی بماند که بالای 100 شهرستان است و اسامی آنها اعلام می گردد، شرایط جدیدی بر آن حاکم خواهد بود که از جمله آنها که در این جلسه راجع به آن بحث شد، بازگشایی اماکن مذهبی و برپایی نمازهای آدینه و جماعت است.

رئیس جمهور همچنین ضرورت داشتن ماسک و دستکش هنگام ورود به متروها را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد کرونا مطرح کرد و اظهارداشت که وزارت کشور زمان اجرای این مصوبه را اعلام می نماید. روحانی همچنین گفت که در کالاهای ضدعفونی کننده ایران قدرت صادرات دارد و حتی در آینده ممکن است در بعضی از وسایل بهداشتی و کیت هم بتوانیم صادرات داشته باشیم و این دشمنان را عصبانی نموده است.

با ثبت 60 مورد فوت دیگر از روز گذشته شمار جان باختگان در ایران به رقم 5,710 رسیده و شمار کلی مبتلایان نیز 90,481 رسیده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3407

به "تعطیلی مدارس ایتالیا تا 4ماه دیگر، کرونا به مقامات روسیه سرایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مدارس ایتالیا تا 4ماه دیگر، کرونا به مقامات روسیه سرایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید