ترامپ: عدم پایبندی روسیه، علت خروج آمریکا از توافق آسمان های باز است

به گزارش مجله پریها، دونالد ترامپ مدعی شد عدم پایبندی روسیه به معاهده آسمان های باز، علت خروج آمریکا از این پیمان است.

ترامپ: عدم پایبندی روسیه، علت خروج آمریکا از توافق آسمان های باز است

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنچ شنبه خبر از خروج واشنگتن از معاهده امنیتی آسمان های باز داد.

ترامپ در این باره گفت: علی رغم اینکه با روسیه رابطه خوبی دارم، مسکو معاهده آسمان های باز را نقض می نماید. ترامپ مدعی شد روسیه پروازهایی را با هدف جاسوسی بر فراز آسمان سایر کشورها به پرواز در می آورد.

ترامپ در این باره گفت: روسیه به این پیمان پایبند نبوده و تا زمانی که آن ها پایبند نباشند ما به این توافق باز نخواهیم گشت. رئیس جمهور آمریکا از امکان امضای یک توافق جدید در این باره اطلاع داد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم نسبت به خروج واشنگتن از معاهده امنیتی آسمان های باز واکنش نشان داد. وی در این رابطه گفت: روز آدینه، آمریکا تصمیم خود را مبنی خروج از پیمان آسمان های باز را به سایر اعضای این معاهده ابلاغ خواهد نمود. از فردا تا شش ماه دیگر، آمریکا عضوی از این معاهده نخواهد بود.

پمپئو در ادامه اضافه کرد در صورت بازگشت روسیه به این توافق، آمریکا ممکن است در تصمیم خود تجدید نظر کند. ترامپ طی سال های اخیر از بسیاری از توافق های بین المللی خارج شده و عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود را به اوج رسانده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3465

به "ترامپ: عدم پایبندی روسیه، علت خروج آمریکا از توافق آسمان های باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: عدم پایبندی روسیه، علت خروج آمریکا از توافق آسمان های باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید