خبرنگاران پوتین و مکرون برهمکاری مشترک برای رفع مسائل جهان تاکید کردند

به گزارش مجله پریها، مسکو - خبرنگاران - روسای جمهوری روسیه و فرانسه با هدف بررسی تازه ترین مسائل جهان و همچنین هم افزایی توان خود برای حل و فصل بحران کرونا، یمن، سوریه، لیبی و بحران آب و هوایی به صورت ویدئویی به تبادل نظر پرداختند.

خبرنگاران پوتین و مکرون برهمکاری مشترک برای رفع مسائل جهان تاکید کردند

به گزارش روز شنبه مجله پریها از کرملین، ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون با جزئیات درباره طیف گسترده ای از موضوعات بین المللی و دو جانبه بحث و گفت وگو کردند.

آنها همچنین بر مشارکت روسیه و فرانسه برای حل مسائل بین المللی و جستجوی راه هایی برای حل چالش های جهان مانند تروریسم، تغییرات آب و هوایی و مقابله با رشد درگیری در بسیاری از مناطق جهان ابراز کردند.

همکاری در زمینه مقابله با ویروس کرونا و غلبه بر پیامدهای آن همچنان یک کار مهم است.

پوتین و ماکرون تاکید کردن که هر دو به عنوان اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل ، مسئولیت ویژه ای برای حفظ صلح و امنیت بین المللی مطابق با منشور سازمان ملل متحد که دقیقاً 75 سال پیش به امضا رسیده است، بر عهده دارند.

دو رئیس جمهور جنبه های مختلف ثبات استراتژیک را هم بررسی کردند و بر اهمیت حفظ سازوکارهای کنونی کنترل تسلیحات و تقویت اعتماد به حوزه نظامی تأکید کردند.

در این گفت وگو همچنین توافق شد که کار مشترک در خصوص این موضوعات در قالب دو به علاوه دو با حضور وزرای خارجه و دفاع دو کشور دنبال شود.

در ادامه دو طرف توافقات بدست آمده در سفر سال 2019 پوتین به فرانسه و راه های افزایش امنیت اروپا را بررسی کردند.

براساس گزارش کرملین، مکرون و پوتین درمورد بحران های منطقه ای گفت گوهای عمیقی داشتند و از عدم پیشرفت در اجرای مفاد مهم توافق نامه مینسک در سال 2015 که مورد تاکید روسیه است ابراز نگرانی کردند.

رهبر روسیه بار دیگر از عدم رعایت تعهدات از سوی اوکراین گلایه و بر جنبه های حل و فصل سیاسی بحران در شرق اکراین تأکید کرد.

پوتین گفت: که هیچ جایگزینی برای گفت وگوی مستقیم کی یف با مناطق جدایی طلب در شرق اوکراین وجود ندارد.

هر دو رئیس جمهور در خصوص اوضاع در لیبی و افزایش خصومت ها در این کشور ابراز نگرانی کرده و خواستار از سرگیری گفت وگوهای درون لیبی مطابق با نتیجه گیری کنفرانس برلین 2020 و قطعنامه 2510 شورای امنیت سازمان ملل متحد شدند.

سوریه دیگر محور گفت وگوهای پوتین و مکرون بود و براساس گزارش کرملین، هر دو رهبر بر ادامه مبارزه علیه تروریسم و اقدامات در جهت بهبود اوضاع انسانی در سوریه تاکید کردند ضمن اینکه وزرای خارجه روسیه و فرانسه ادامه این بحث را دنبال خواهند کرد.

موضوع توسعه همکاری های دوجانبه با موضوع تغییر اوضاع، استفاده از قطب شمال و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای دیگر محور گفت وگوهای پوتین و مکرون بود.

در خاتمه پوتین بار دیگر دعوت خود از ماکرون برای بازدید از روسیه را عنوان نمود که مورد استقبال رییس جمهوری فرانسه قرار گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3537

به "خبرنگاران پوتین و مکرون برهمکاری مشترک برای رفع مسائل جهان تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین و مکرون برهمکاری مشترک برای رفع مسائل جهان تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید