برگزاری دوره های دانشگاهی 2 ساله در انگلیس

به گزارش مجله پریها، وزیر علوم انگلیس طرحی پیشنهاد داده است که براساس آن هزینه شهریه دوره های تحصیلی دو ساله افزایش یابد.

برگزاری دوره های دانشگاهی 2 ساله در انگلیس

به گزارش خبرنگاران و به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، سام گیماه(Sam Gyimah) رئیس دانشگاه های انگلستان به تازگی طرحی پیشنهاد داده است تا به دانشگاه ها اجازه دهد که شهریه سالیانه دوره های فوری دو ساله را افزایش دهند. در این طرح پیشنهادی که قطعا باید به تصویب پارلمان این کشور برسد، آمده است که دانشگاه ها می توانند شهریه سالیانه خود را به 11 هزار و 150 یورو(14 هزار و 300 دلار) افزایش دهند. البته این افزایش شهریه فقط برای مدارک تحصیلی فوری است.

در این دوره ها، دوره های تحصیلی 4 ساله به دو یا سه سال کاهش می یابد و گزینه های انتخابی بیشتری را برای دانشجویان فراهم می گردد.

بنابراین شهریه دوره های دو ساله دانشگاه های انگلیس 22 هزار و 300 یورو خواهد بود در حالیکه شهریه دوره های سه ساله 27 هزار و 750 یورو است.

با این اوصاف اگر این طرح دو ساله اجرایی گردد، دانشجویان به جای سه یا چهار سال، در عرض دو سال مدرک خود را دریافت خواهند کرد و در هزینه تحصیل خود 5 هزار و 450 یورو که حدود 20 درصد است، صرفه جویی خواهند کرد.

این گونه در وقت دانشجویان نیز صرفه جویی می گردد.

گیماه معتقد است این طرح پیشنهادی به نفع دانشجویان خواهد بود و انتخاب های بیشتری را برای آن ها به ارمغان خواهد آورد و از طرفی دیگر موسسات بیشتری را تشویق خواهد نمود که به ارائه این دوره ها بپردازند.

در این دوره ها مدت زمان آموزش از 45 هفته در دوره های سه ساله به 30 هفته تقلیل می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1902

به "برگزاری دوره های دانشگاهی 2 ساله در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره های دانشگاهی 2 ساله در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید