آنالیز فصل نهم سریال مردگان متحرک؛ یک آغاز تازه

به گزارش مجله پریها، پرطرفدارترین محصول شبکه AMC سریال مردگان متحرک (Walking Dead) است. سریال مردگان متحرک فصل 9 روز گذشته روی آنتن رفت. در فصل های اخیر، سریال با افت قابل توجهی روبرو شد و بسیاری از طرفداران پروپاقرص اش را از دست داد. سریالی که با زامبی ها و مردگان متحرک سر و کار دارد. داستان زندگی گروهی از آدم ها که در دوره آخرالزمان جزو نجات یافتگان اند و کنار زامبی ها باید به زندگی شان ادامه دهند. قهرمان سریال پلیسی است که در ماموریتی تیر می خورد و بعد از اینکه از کما بیرون می آید متوجه می گردد شهر در تسخیر زامبی هاست. این بازماندگان هم باید با زامبی ها مبارزه نمایند و هم با مشکلاتی از قبیل کمبود غذا و نداشتن سرپناه. طبق معمول دانلود سریال مردگان متحرک چه قانونی و چه غیرقانونی دیشب فضای مجازی را تحت تاثیر قرار داد.

آنالیز فصل نهم سریال مردگان متحرک؛ یک آغاز تازه

فوربز درباره سریال مطلبی نوشته است که البته اگر اپیزود اول فصل نهم را هنوز ندیده اید ممکن است برایتان اسپویل گردد:

مردگان متحرک برای دیدن سریال رنج آوری است بخصوص از فصل هفتم که نیگان اولین چرخش هایش را نشان می دهد.

به روش های گوناگون مشکلاتی که سریال داشت باعث می شد بتوانیم از راه رسیدن نیگان را پیش بینی کنیم. فصل ششم چند اپیزود فوق العاده داشت از جمله اپیزودی که گرگ ها به اسکندریه حمله کردند فوق العاده بود. اما علاوه بر آن مشکلاتی هم داشت. مهم ترین شان احتمالا مرگ جعلی گلن بود (که به دنبالش مرگ واقعی او هم اتفاق افتاد) اما مشکلات به همین جا ختم نمی شدند. همه اپیزودها حول و حوش کاراکترهایی می گشت که فقط سریال را شلوغ نموده بودند. کاراکتر ریک همه فصل بیش از اندازه احساساتی بود. همه چیز در سریال راکد گردیده بود و شما می توانستید به وضوح ببینید که سریال در سراشیبی افتاده است. در فصل هفتم کاملا از بالای صخره به پایین پرت شد و در طول فصل هشتم هم همان پایین باقی ماند. آنها کارل را کشتند فقط برای اینکه سریال یک تکانی بخورد. سکانس های اسلحه آشغال از کار درآمدند. دیالوگ ها هیچ منطق و حس و حالی نداشتند. و مخاطب در ازدحام اتفاقات و شخصیت های بی خود غرق گردیده بود.

جهان تازه سریال مردگان متحرک فصل 9

اسم اپیزود اول فصل نهم سریال، یک آغاز تازه است که می تواند دو معنی داشته باشد. یکی در مورد شخصیت های سریال است. چون ما 18 ماه در آینده جلو رفته ایم و نجات یافتگان در اجتماع های مختلف دوباره ساخته گردیده اند، محصولات کشاورزی رشد نموده اند. بازماندگان یاد گرفته اند که چطور اسب سواری نمایند و چیزهایی مثل آسیاب بادی و ابزارهای دیگر که فناوری پایینی دارند، بسازند. آنها بعد از سرانجام جنگ با نیگان دوباره آغاز به زندگی نموده اند. و همه جهان آنها حالا جدید و متفاوت گردیده است.

از طرف دیگر برای مخاطبان هم این یک آغاز تازه است. آنجلا کانگ، که جای اسکات گیمپل را در سریال گرفته و مسئول پخش فصل جدید سریال مردگان متحرک است، سبک و صدای تازه ای به سریال بخشیده است که به شدت سریال به آن نیازمند بود. این اپیزود جدید بیشتر در حال معرفی کاراکترها به ماست و ما را با آرامش مشکوک فضایی که در آن حضور دارند آشنا می نماید. در حقیقت تا انتهای اپیزود اتفاق خاصی نمی افتد. با این وجود شما به وضوح می بینید که سریال نسبت به فصل های قبلی پیشرفت نموده است.

به روش های مختلف تغییرات جزیی و زیرکانه ای انجام شده که باعث گردیده تجربه دیدن فصل آخر سریال بهتر از فصل های قبلی باشد. دیالوگ نویسی ها بهتر گردیده اند. کاراکترهایی مثل داریل حالا خط داستانی تعیین خودشان را دارند که منطقی بنظر می رسد. برای لنی جیمز (کاراکتر مورگان) متاسفم که فصل هشتم خیلی بد کنار گذاشته شد.

کانگ با فصل جدید سریال کاری نموده که صادقانه فکر نمی کردیم امکان پذیر باشد. اینکه سریال مردگان متحرک (واکینگ دد) یک حال و هوای تازه را تجربه کند و از آن رکودش خارج گردد. حتی تاثیر این تغییر در فیلمبرداری هم به چشم می خورد و مثل چند فصل قبلی تصاویر از لحاظ بصری بی ارزش نیستند. لوکیشن های متنوع تری در سریال داریم. و تعارضی که قرار است گویا هسته فصل جدید باشد خیلی جالب تر از ماجراهای نیگان بنظر می رسد.

این بهترین اپیزود سریال مردگان متحرک در طول دو سال گذشته بوده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 623

به "آنالیز فصل نهم سریال مردگان متحرک؛ یک آغاز تازه" امتیاز دهید

1 کاربر به "آنالیز فصل نهم سریال مردگان متحرک؛ یک آغاز تازه" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فصل نهم سریال مردگان متحرک؛ یک آغاز تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید