برترین گلزنان دربی را بشناسید

به گزارش پریها، در این گزارش آمارو ارقامی جالب درباره بهترین گلزنان دربی را مشاهده می کنید.

برترین گلزنان دربی را بشناسید

به گزارش ، استقلال و پرسپولیس روز یک شنبه 31 شهریور دربی شماره 90 خود را در استادیوم آزادی برگزار می نمایند. با توجه به حساسیت بالای این مسابقه برای طرفداران سرخابی، یکی از مواردی که در خاطر طرفداران به خوبی باقی می ماند اسامی گلزنان بازی ها است و برای آن ها، این که برترین گلزن دربی برای کدام تیم باشد اهمیت فراوانی دارد.

در 89 دربی قبلی استقلال و پرسپولیس، 167 گل از خط دروازه ها گذشته که سهم سرخ پوشان 85 گل بوده و آبی ها 82 گل زده اند. نکته جالب این که گل های زده پرسپولیس بیشتر از استقلال است، اما آبی پوشان دو پیروزی بیشتر کسب نموده اند. حال نگاهی به گلزنان سرخابی ها می اندازیم و به بازیکنانی که برای هر دو تیم گل زده اند نیز اشاره می کنیم.

استقلال

شاگردان آندره آ استراماچونی در حالی به دیدار پرسپولیس خواهند رفت که عنوان برترین گلزن استقلال در تاریخ دربی متعلق به دو بازیکن است. علی جباری و مرحوم غلامحسین مظلومی با 5 گل زده برترین گلزنان آبی ها هستند. جباری در دربی های سوم، هشتم، دهم (2 بار) و سیزدهم و مظلومی در دربی های چهارم، هفتم، پانزدهم و شانزدهم (2 بار) دروازه پرسپولیس را باز کردند.

دو بازیکن استقلال با 4 گل زده در رده دوم برترین گلزنان این تیم هستند. فرهاد مجیدی و مجتبی جباری در مجموع 8 بار دروازه پرسپولیس را فتح کردند. مجیدی در دربی های 67، 68، 69 و 71 برای آبی ها گلزنی کرد و جباری در دربی های 66، 71 و 73 دو بار دروازه سرخ پوشان را فتح کرد.

چهار بازیکن استقلال پیروز شدند در دربی های مختلف، سه مرتبه به پرسپولیس گلزنی نمایند. حسن روشن، آرش برهانی، صمد مرفاوی و صادق ورمزیار روی هم 12 بار دروازه بانان پرسپولیس را تسلیم نموده اند. روشن در دربی های 14، 20 و 21، مرفاوی 32، 35 و 36، ورمزیار 35، 38 و 40 و برهانی 65، 70 و 72 برای آبی ها گلزنی کردند.

اولین گل استقلال در دربی سوم توسط احمد منشی زاده زده شد که آن دربی را آبی پوشان 3 بر یک از پرسپولیس بردند و نخستین پیروزی تاریخ دربی را به نام خود ثبت کردند. آخرین گلزن استقلال در دربی ها هم وریا غفوری بود که در دربی 87 دروازه پرسپولیس را گشود. در این دربی استقلال یک بر صفر برنده شد.

زنندگان 82 گل استقلال در 89 دربی به توضیح زیر است:

علی جباری - غلامحسین مظلومی.

مجتبی جباری - فرهاد مجیدی.

آرش برهانی - صادق ورمزیار - صمد مرفاوی - حسن روشن.

جابر انصاری - امیدرضا روانخواه - غلامرضا عنایتی - محمود فکری - علی سامره - علیرضا اکبرپور - محمد نوازی - ادموند اختر - مسعود مژدهی - عباس مژدهی - کارو حق وردیان.

امید ابراهیمی - سجاد شهباززاده - فریدون زندی - میلاد میداودی - اسماعیل شریفات - حنیف عمران زاده - علی علیزاده - امیرحسین صادقی - پیروز قربانی - داود سیدعباسی - مهدی هاشمی نسب - سهراب بختیاری زاده - فرد ملکیان - محمد تقوی - شاهرخ بیانی - عباس سرخاب - جعفر مختاری فر - پرویز مظلومی - بهتاش فریبا - غلامرضا فتح آبادی - سعید مراغه چیان - محرم عاشری - هادی نراقی - محمد رضا عادلخانی - جواد قراب - احمد منشی­ زاده - فرشید اسماعیلی - علی قربانی - کاوه رضایی - وریا غفوری.

پرسپولیس

تیم سرخ پوش دربی 90 در حالی با سرمربیگری گابریل کالدرون به مصاف استقلال خواهد رفت که در 89 بازی قبلی پیروز به زدن 85 گل شده است. بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در دربی مرحوم علی (صفر) ایرانپاک است، او برترین گلزن این مسابقه مهم نیز به شمار می رود چراکه پیروز به زدن 7 گل شده است. مرحوم ایرانپاک در دربی های 7، 8، 9، 15، 16 و 21 دو بار دروازه بان استقلال را تسلیم کرد.

حسینعلی کلانی با 6 گل زده دومین گلزن برتر سرخ پوشان است. او در دربی های پنجم، ششم، هشتم (2 بار)، نهم و دوازدهم برای پرسپولیس گلزنی کرد و بالاتر از برترین گلزنان استقلال در تاریخ دربی قرار گرفته است. مهدی هاشمی نسب و مرحوم همایون بهزادی با 4 گل زده عنوان سومِ بهترین گلزنان پرسپولیس را کسب نموده اند، البته هاشمی نسب یک گل هم برای استقلال زده تا با 5 گل زده یکی از برترین گلزنان دربی نام بگیرد. بهزادی در دربی های دوازدهم (3 بار) و سیزدهم و هاشمی نسب در دربی های 44، 45، 46 و 48 برای پرسپولیس و برای استقلال در دربی 49 گلزنی کرد.

اولین گلزن سرخ پوشان در تاریخ دربی مرحوم ناظم گنجاپور است که این گل را در دربی سوم به ثمر رساند. دربی که پرسپولیس 3 بر یک شکست خورد. آخرین گل سرخ ها را نیز احمد نوراللهی در دربی 89 زد که در آن دربی پرسپولیس یک بر صفر برنده از زمین خارج شد.

زنندگان 85 گل پرسپولیس در 89 دربی به توضیح زیر است:

صفر ایرانپاک

حسینعلی کلانی

مهدی هاشمی نسب - همایون بهزادی.

ایمون زاید - هادی نوروزی - فرشاد پیوس.

مهدی طارمی - محسن خلیلی - علی کریمی - ادموند بزیک - اسماعیل حاج رحیمی پور

شاهرخ بیانی - ایرج سلیمانی - محمود خوردبین - علی پروین - علی علیپور.

محسن مسلمان - رامین رضاییان - جری بنگستون - امید عالیشاه - محمد نوری - کریم باقری - عادل کلاه کج - مازیار زارع - علیرضا نیکبخت واحدی - مهرداد اولادی - مهرزاد معدنچی - سهراب انتظاری - شیث رضایی - حامد کاویانپور - عیسی ترائوره - بهنام ابوالقاسم پور - یحیی گل محمدی - علی انصاریان - رضا جباری - بهروز رهبری فر - سرانجام رافت - افشین پیروانی - مهدی مهدوی کیا - مرتضی کرمانی مقدم - بهنام طاهرزاده - بهزاد داداش زاده - نادر میراحمدیان - رضا عابدیان - ناصر محمدخانی - غلامرضا فتح آبادی - جهانگیر فتاحی - ناظم گنجاپور - سروش رفیعی - سید جلال حسینی - احمد نوراللهی.

مهدی هاشمی نسب 4 گل پرسپولیس، 1 گل استقلال، شاهرخ بیانی دو گل پرسپولیس یک گل استقلال، غلامرضا فتح آبادی برای هر تیم یک گل در دربی ها زده اند.

منبع:آنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2832

به "برترین گلزنان دربی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین گلزنان دربی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید