بایدن اولین سفیر زن در آلمان را معرفی کرد

به گزارش مجله پریها، رئیس جمهور آمریکا پس از خالی بودن بیش از یکساله مسئولیت سفیر این کشور در آلمان برای اولین بار یک زن را برای این سمت انتخاب کرد.

بایدن اولین سفیر زن در آلمان را معرفی کرد

با تور ارزان آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی استاندارد، دختر یک پناهنده آلمانی از طرف جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اسم سفیر تازه این کشور در آلمان منصوب شد. بیش از یک سال است که جای این مسئولیت خالی به جای مانده است.

امی گوتمن پژوهشگر علوم سیاسی و رئیس دانشگاه پنسیلوانیا است. جو بایدن این زن محقق و کارشناس علوم سیاسی را به اسم سفیر آمریکا در برلین معین نموده است.

به نوشته دویچه وله، هدف از انتخاب امی گوتمن، یک شهروند یهودی آلمانی تبار از سوی جو بایدن به اسم سفیر آمریکا در آلمان تصحیح آن دسته از خطاهایی است که باید به حساب ریچارد گرنل، سفیر دولت ترامپ در آلمان نوشت.

امی گوتمن فردی شناخته شده در آمریکا است. از او حتی پیش از این به اسم وزیر آموزش در کابینه جو بایدن هم سخن رفته بود. اکنون، جو بایدن گوتمن را به اسم سفیر و نماینده سیاسی آمریکا در آلمان معرفی کره است.

پدر امی گوتمن، کورت گوتمن متولد استان بایرن آلمان است. در دوران حکومت ناسیونال سوسیالیست ها، این دانشجوی یهودی ناگزیر به ترک زادگاه خود می گردد. خواهران و برادران خود را متقاعد می نماید که با او به هند مهاجرت نمایند.

به نوشته رسانه های آلمانی خبر انتخاب گوتمن رسما به اطلاع فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان رسیده است. این در حالی است که پیشنهاد دولت بایدن برای نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در آلمان می بایست به تایید مجلس سنای آن کشور هم برسد.

مناسبات دو کشور آمریکا و آلمان در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ با چالش های زیادی همراه بود. اظهار نظرهای تند ریچارد گرنل، سفیر پیشین آمریکا در برلین هم به مناسبات دو کشور آسیب رسانده بود.

مهم ترین چالش امی گوتمن موضوع خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان یا پروژه نورداستریم 2 است. در ملاقات اخیر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا از آلمان و پس از گفت وگوی او با همتای آلمانی اش، هایکو ماس، بلینکن گفته بود که گزینه تحریم ها همچنان بر روی میز واقع شده است.

از سوی دیگر، سیاست و رویکرد دولت بایدن در قبال چین هم از جمله مسائلی است که می تواند به یکی از چالش های عظیم امی گوتمن تبدیل گردد.

دولت بایدن به چین به مثابه یک رقیب جدی می نگرد و در زمینه های مختلف خواهان مهار نفوذ و توسعه آن کشور شده است. بایدن از کشورهای اروپایی انتظار دارد تا در همراهی با آمریکا مانع از توسعه نفوذ چین در دنیا شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4277

به "بایدن اولین سفیر زن در آلمان را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن اولین سفیر زن در آلمان را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید