بانک اطلاعاتی چاپخانه های تهران تهیه می گردد

به گزارش مجله پریها، تهران (پانا) -رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از برنامه ایجاد بانک اطلاعاتی چاپخانه های تهران اطلاع داد.

بانک اطلاعاتی چاپخانه های تهران تهیه می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران با اشاره به اقدامات ماه های اخیر هیات مدیره جدید اتحادیه گفت: در این ماه ها کوشش کردیم صندلی واقعی صنعت چاپ را به مدیران و مسئولان بخش های مختلف بشناسانیم و این باور را که صنعت چاپ فقط شامل کتاب و مطبوعات می شود، را تغییر دهیم و وجه های دیگر این صنعت را نیز معرفی کنیم.

وی اضافه نمود: کتاب و مطبوعات در دنیای امروز فقط 5 درصد صنعت چاپ را شامل می شود و بخش عمده این صنعت به حوزه های مختلف بسته بندی باز می شود، در حالی که اصلا این حوزه دیده نمی شود.

ابوالحسنی با بیان اینکه صنعت چاپ در ارزآوری برای کشور اهمیت زیادی دارد، عنوان نمود: صادرات غیرکتابی یکی از بخش های مغفول این صنعت است که باید به آن توجه ویژه ای داشت زیرا در همه کشورها چهار تا پنج درصد صادرات به صنعت چاپ بستگی دارد.

وی تاکید نمود: اتحادیه چاپخانه داران یکی از تشکل های صنفی بسیار مهم و حساس است اما حتی در اتاق اصناف هم صندلی آن به خوبی دیده نمی شود و صندلیی ندارد در حالی که معتقدم صندلی اصلی صنعت چاپ در بخش ارشاد و سایر حوزه های حاکمیتی باید ارتقا پیدا کند.

ابوالحسنی با اشاره به بی توجه به صنف صنعت چاپ در حوزه حاکمیتی نیز گفت: این صنف و اتحادیه در خیلی از تصمیم گیر ی ها نقش ندارد و نقطه نظرات ما دیده نمی شود و امیدواریم در سایه تعاملات و نشست با مدیران این موضوع حل شود.

وی با بیان اینکه در راستای اهداف و برنامه های اتحادیه چاپخانه داران در سال 1400 اقدامات خود را دنبال می کنیم، عنوان نمود: در این زمینه در سال پیش رو تفاهم نامه ای با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحث صادرات و واردات امضا خواهیم کرد تا فرایند فعالیت و کسب و کار صنف تسهیل شود.

ابوالحسنی شرح داد که معافیت گمرکی صادرات ماشین های مستعمل و قدیمی یکی از این موارد است همچنین برای بحث مسائل مالیاتی چاپخانه داران نیز اقداماتی انجام داده ایم که خبر خوش آن در سال جدید اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به فعال شدن 14 کارگروه در اتحادیه گفت: در هر کارگروه حدود هفت نفر و گاهی بیشتر از صنف عضویت دارند و این میزان مشارکت صنف در کارها و برنامه های اتحادیه کم نظیر بوده است؛ اما با توجه به اینکه صنعت چاپ یک صنعت پویا محسوب می شود، لازم است که صنف آن نیز فعال باشند.

ابوالحسنی همچنین درباره دیگر اقداماتی که در اتحادیه پیگیری می شود، اطهار داشت: اعطای مجوز صادرات کالاهای چاپی به اتحادیه، جلوگیری از واردات بی رویه کالاها و محصولاتی که از سوی صنعت چاپ داخل کشور فراوری می شود نیز از دیگر برنامه هایی است که فراوری می کنیم.

به گفته وی، سایت اتحادیه چاپخانه داران نیز در حال آماده سازی است و اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت ماه از آن رونمایی می شود؛ سایتی که قرار است جامع و کامل باشد و دربردارنده بانک اطلاعات و آمار اهالی چاپ باشد.

ابوالحسنی با بیان اینکه قرار است بانک اطلاعات جامع و کاملی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شود، اضافه نمود: متاسفانه هیچ آمار دقیق و مشخصی از چاپخانه های فعال این صنعت در دست نیست و در این زمینه قرار است طی مشارکت با دفتر چاپ این اطلاعات تا اردیبهشت ماه به دست ما برسد و در یک فرآیند دو ساله این بانک از شهر تهران و شهرستان های استان تهران تهیه و تکمیل شود.

وی همچنین درباره پیگیری مباحث آموزشی در اتحادیه چاپخانه داران گفت: در سال جدید با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فنی و حرفه ای تفاهم نامه هایی امضا خواهد شد که براساس آن برای تمام کلاس هایی که در اتحادیه برگزار می شود مدرک معتبر فنی و حرفه ای داده شود.

رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در خاتمه به حضور مشاور مالیاتی و حقوقی در این اتحادیه اشاره نمود و ادامه داد: تمام صنف و اعضای اتحادیه می توانند هر دوشنبه از این مشورت ها بهره مند شوند و علاوه براین نیز امکاناتی پیش بینی شده است که در طول هفته نیز اعضا بتوانند مشورت تلفنی دریافت نمایند تا در حوزه های مختلف کاری کمتر دچار مشکل شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4032

به "بانک اطلاعاتی چاپخانه های تهران تهیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک اطلاعاتی چاپخانه های تهران تهیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید