باخت در داربی، عید هواداران را خراب می کند، شیرین ترین خاطره ام پیروزی دو بر صفر با مظلومی است

به گزارش مجله پریها، بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال می گوید داربی در نوروز از این جهت حساس تر است که اگر تیمی ببازد، عید هوادارانش را خراب می کند.

باخت در داربی، عید هواداران را خراب می کند، شیرین ترین خاطره ام پیروزی دو بر صفر با مظلومی است

محسن یوسفی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره داربی هشتاد و نهم فوتبال ایران بین استقلال و پرسپولیس که قرار است دهم فروردین برگزار شود بیان نمود: داربی در نوروز حال و هوای دیگری دارد. در بهار هم هوا خوب است و بازیکنان و تماشاگران می توانند از یک بازی زیبا لذت ببرند. با این حال حساسیت این بازی در تعطیلات نوروز بیشتر است چرا که اگر تیمی بازی را ببازد، عید خود و هوادارانش را خراب می کند و اگر نتیجه بگیرد، عید خوبی را رقم می زند. امیدوارم این اتفاق امسال برای استقلال بیفتد و این تیم بتواند عیدی خوبی به تماشاگرانش بدهد.

او در مورد حضورش در داربی سال 1387 که در نوروز برگزار شد، شرح داد: ما شرایط خاصی در آن فصل داشتیم. ناصر حجازی از استقلال رفته و فیروز کریمی آمده بود. امید روانخواه گل اول بازی را در دقیقه 3 زد و سپس محسن خلیلی بازی را به تساوی کشاند. آن سال اتفاقات عجیبی برایمان افتاده بود و اصلاً فصل خوبی نداشتیم. اگر بازی را می بردیم، می توانستیم تا انتها فصل امیدوارم باشیم اما بازی مساوی شد.

یوسفی همچنین درباره اینکه از تیم استقلال سال 87 تنها پژمان منتظری در این تیم بازی می کند، گفت: به هر حال پژمان سطح خودش را در فوتبال ایران حفظ کرده و جزو مدافعانی است که در تاریخ باشگاه استقلال ماندگار شده است. او در داربی سال 87 جوان و فوق العاده بود اما الان شرایط سنی اش فرق کرده است. با این وجود منتظری در سال های آخر فوتبالش هم کاملاً حرفه ای کار می کند.

بازیکن سابق استقلال همچنین درباره اولین تجربه اش در داربی بیان نمود: در اولین تجربه ام با هدایت صمد مرفاوی باختیم ولی آن سال شرایط خوبی داشتیم و باید قهرمانی می شدیم. درحالی آن داربی را باختیم که با اختلاف 12 امتیاز صدرنشین بودیم. ولی در انتها فصل قهرمان نشدیم و این اتفاق یکی از بزرگترین حسرت های فوتبالی ام است. فکر می کنم در نهایت سایپا به مقام قهرمانی رسید.

یوسفی در ادامه با اشاره به بهترین داربی ای که تجربه کرده است، گفت: پیروزی دو بر صفر در زمان سرمربی گری پرویز مظلومی شیرین ترین پیروزی برای من بود که روی گل دوم بازی تأثیر گذاشتم و مجتبی جباری توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرد. بدترین داربی هم برای من، باخت سه بر دو با هت تریک ایمون زائد بود.

او همچنین درباره جو منفی ای که علیه داوران ایجاد شده است، شرح داد: در چند سال اخیر از داوران ایرانی در داربی استفاده شده که به اعتقادم کار خوبی بوده است. داوران ایرانی نیز عملکرد خوبی در داربی ها داشتند اما امسال وضعیت داوری متفاوت است و ما در ماشین سازی نیز خیلی ضرر کرده ایم. با این حال امیدوارم داربی امسال تحت تأثیر این مسائل نباشد و هیچ تیمی از ناحیه داوری ضرر نکند. در گذشته داوران خارجی بازی ها را قضاوت می کردند اما اگر بد سوت می زدند، بعد از بازی از ایران رفته بودند ولی داوران ایرانی قرار است در همین لیگ قضاوت کنند.

بازیکن سابق استقلال در بخش دیگری با اشاره به پیروزی سه بر صفر استقلال در داربی 73 در سال 1390 اظهار کرد: آن زمان مظلومی سرمربی تیم بود و با وجود اینکه پرسپولیس بد بازی هم نکرد اما آن ها را شکست دادیم. این بازی در جام حذفی بود و ما در نهایت قهرمان شدیم. یادم است بازی خیلی پایاپای بود اما پرسپولیس از موقعیت هایش استفاده نکرد و ما در وقت های اضافه بهتر کار کردیم و پیروز شدیم. آن برد بسیار برایم شیرین بود.

او در پاسخ به این پرسش که وضعیت استقلال و پرسپولیس در لیگ امسال را چطور می بیند، گفت: هر دو تیم فصل نسبتاً خوبی را پشت سر گذاشته اند. استقلال در مسابقات داخلی نسبت به لیگ قهرمانان بهتر بوده اما امیدوارم با پیروزی در داربی، روحیه بهتری برای حضور در مسابقات آسیایی نیز پیدا کند. باشگاه خوشبختانه خریدهای خوب خارجی داشته است.

مدافع سابق استقلال در پیش بینی اش از گلزن های احتمالی استقلال در بازی پیش رو گفت: فکر می کنم یکی از خارجی های تیم گلزنی کند. اگر بازیکن داخلی هم گل بزند، فکر می کنم آن بازیکن فرشید اسماعیلی خواهد بود.

یوسفی که در حال حاضر در تیم ماشین سازی تبریز توپ می زند در انتها در مورد وضعیت تیمش در لیگ برتر به خبرنگاران گفت: از ابتدا هم انتظاری از ماشین سازی برای کسب سهمیه نبود. به نظرم همین که ماشین سازی درلیگ بماند، کار بزرگی کرده است. اما با توجه به وضعیت موجود معتقدم می توانیم در انتها فصل در بین 5-6 تیم بالای جدول باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2383

به "باخت در داربی، عید هواداران را خراب می کند، شیرین ترین خاطره ام پیروزی دو بر صفر با مظلومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت در داربی، عید هواداران را خراب می کند، شیرین ترین خاطره ام پیروزی دو بر صفر با مظلومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید