انتقال آنفولانزا، ظرف 30 دقیقه به وسیله دست آلوده

به گزارش پریها، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است و حداقل در 30 دقیقه به وسیله دست های آلوده منتقل می گردد.

انتقال آنفولانزا، ظرف 30 دقیقه به وسیله دست آلوده

به گزارش گروه اجتماعی پریها، حسین عرفانی، صبح شنبه در برنامه تلویزیونی شبکه خبر، به تشریح شرایط بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت و اضافه کرد: تب بالای 38 درجه به همراه سرفه، سر درد و بدن درد شدید، از علائم ابتلا به آنفلوانزا است.

وی با عنوان این مطلب که تشخیص دقیق آنفلوانزا فقط با آزمایش ترشحات گلو امکان پذیر است، گفت: هیچ متخصصی نمی تواند سرماخوردگی و آنفلوانزای خفیف را تشخیص دهد و باید به وسیله آزمایش ترشحات گلو صورت بگیرد.

عرفانی ادامه داد: بر اساس برنامه مراقبت سازمان جهانی بهداشت، نیازی نیست که همه موارد آنفلوانزا تشخیص داده گردد و به وسیله پایگاه دیده ور، نمونه هایی مورد آزمایش قرار می گیرد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که ویروس آنفلوانزا شدیدا مسری است، گفت: پایه اصلی کنترل این بیماری، شستشوی دست ها است. گفته می گردد که حداقل ظرف 30 دقیقه این ویروس به وسیله دست های آلوده می تواند به فرد دیگری منتقل گردد.

وی اضافه کرد: آنفلوانزا در تمام طول سال اتفاق می افتد، اما در فصول سرد سال شرایط انتقال ویروس بیشتر فراهم می گردد که با رعایت بهداشت فردی و عمومی، می توان از انتقال این بیماری جلوگیری کرد.

عرفانی گفت: اگر ما رفتار های تنفسی خودمان را در جامعه کنترل کنیم، شیوع آنفلوانزا در کشور اتفاق نمی افتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3041

به "انتقال آنفولانزا، ظرف 30 دقیقه به وسیله دست آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال آنفولانزا، ظرف 30 دقیقه به وسیله دست آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید