امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران

به گزارش پریها، خبرنگاران آنلاین:تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران با حضور وزیر جهاد کشاورزی و شهردار تهران، در وزارت جهاد کشاورزی امضا شد.

امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران

پیروز حناچی، شهردار تهران را در این مراسم، عبدالحمید امامی معاون امور اقتصادی و اقتصاد شهری، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران همراهی کردند.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در این مراسم با اشاره به فرارسیدن هفته تهران گفت: امروز تفاهم نامه ای را امضا کردیم که از مدت ها پیش مقدمات آن در نظر گرفته شده بود. این تفاهم نامه دررابطه با محدوده های منابع طبیعی و پارک های جنگلی که در حریم کلانشهر تهران قرار دارند، است؛ محدوده و پارک هایی که در روزهای هفته و به ویژه خاتمه هفته، مورد استفاده شهروندان قرار می گیرند.

او ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه، شهرداری تهران نسبت به نگهداری از این فضاها و خدمت رسانی به مردم مبادرت می ورزد. همچنین، شهرداری تهران کوشش خواهد نمود که این فضاها توسعه پیدا نمایند.

شهردار تهران توضیح داد: در شرایطی که آلودگی و ترافیک از اصلی ترین مسائل پایتخت به شمار می روند، این اقدام به تلطیف هوای شهر یاری می نماید. امیدوارم این روند در سایر کلانشهرهای کشور نیز به یک رویه تبدیل گردد.

پیروز حناچی در خاتمه اظهارات خود از همکاری وزیر جهاد کشاورزی و همکاران او در سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی تقدیر و اظهار امیدواری کرد که امضای این تفاهم نامه منشاء خیر، شادی و نشاط بیشتر شهروندان پایتخت گردد.

عبدالحمید امامی، معاون امور اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز در بخش دیگری از این مراسم پیشنهاد ساخت مراکز رفاهی و اقامتی در پارک های جنگلی پایتخت، از قبیل پارک شیان را عنوان کرد تا مورد استفاده شهروندان و مسافران قرار گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2892

به "امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارک های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید