افشای اطلاعات 4 شرکت بورسی

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، روز یکشنبه چهار نماد بورسی در ارتباط با مسائل داخلی خود اطلاعات با اهمیتی را منتشر کردند.

افشای اطلاعات 4 شرکت بورسی

مجتمع کشت و صنعت چین چی

شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین در اطلاعیه ای از خروج پرونده افزایش سرمایه این شرکت به طور موقت از دستورکار سازمان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است : عطف به نامه 835176 مورخ 5/ 10/ 1400 به استحضار می رساند پرونده افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی زمین ها به دلیل عدم اظهارنظر کارشناسان رسمی دادگستری مبنی بر وجود هرگونه محدودیت در نقل و انتقال از دستور کار سازمان بورس خارج شده است.

لذا این شرکت در حال مذاکره جهت اصلاح گزارش مربوطه بوده و با توجه به اینکه تنها نقص پرونده مربوط به گزارش مذکور است امید است پس از اصلاح گزارش مذکور پرونده جهت اخذ مجوز مجدد به سازمان ارسال شود.

شرکت سرمایه گذاری کوه نور

شرکت سرمایه گذاری کوه نور با نماد ثنور نیز روز گذشته در سامانه کدال توضیحاتی در مورد اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده خود ارائه کرد.

طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت هایی که در صورت های مالی دوره ای خود نوسان بالای 30 درصد در سود (زیان) عملیاتی خود داشته باشند، باید در قالب افشای اطلاعات با اهمیت درباره دلایل آن توضیح ارائه دهند.

طبق صورت های مالی حسابرسی نشده دوره شش ماهه منتهی به 30/ 09/ 1400 شرکت کوه نور، این شرکت رشد سود عملیاتی 1300 درصدی داشته است، از همین رو ملزم به این شفاف سازی شده است.

در این اطلاعیه شرکت توضیح داده است: عمده سود عملیاتی طی دوره عملکرد 6ماهه شرکت از محل فروش سرمایه گذاری های بلندمدت مربوط به فروش تعداد 25 هزار و 460 سهم از سهام شرکت سازه و بنای دشت توس که معادل 36 درصد از کل سهام آن شرکت است که سود حاصل از این معامله مبلغ 9/ 255 میلیارد تومان بوده است.

گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران

یکی دیگر از اطلاعیه های با اهمیت روز گذشته مربوط به شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران می شد که با موضوع واگذاری سهام بانک گردشگری از طریق شرکت های فرعی منتشر شده بود.

در این اطلاعیه آمده است: در رابطه با تسویه بدهی شرکت فرعی به شرکت اصلی تعداد 551 میلیون و 747 هزار سهم بانک گردشگری از طریق شرکت های فرعی تجارت بین الملل میلاد آریا زیگورات و تجارت بین الملل میلاد پارس زیگورات به شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران واگذار شد که در این راستا مبلغ 390 میلیارد تومان در دفاتر شرکت های فرعی سود شناسایی شده است.

در این اطلاعیه گفته شده براساس تصمیمات شرکت، سود مربوطه تقسیم و به عنوان درآمد سود سهام در شرکت اصلی شناسایی می شود. همچنین اعلام شده که با توجه به درون گروهی بودن معامله مزبور، سود یادشده در صورت های مالی تلفیقی حذف می شود.

گروه توسعه نفت و گاز پارسیان

شرکت گروه توسعه نفت و گاز پارسیان هم در یک اطلاعیه از نتایج برگزاری مزایده خود خبر داده است.

در این اطلاعیه گفته شده است: حسب آگهی مزایده ای که در روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد مورخ 28/ 09/ 1400 در مورد واگذاری سهام پتروشیمی همت به چاپ رسید، بازگشایی پاکت های مزایده در تاریخ 11/ 10/ 1400 انجام گرفت. گفته شده که پتروشیمی پردیس برنده مزایده واگذاری پتروشیمی همت شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4549

به "افشای اطلاعات 4 شرکت بورسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای اطلاعات 4 شرکت بورسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید