اعتراف به نقش پوتین در تقویت توان نظامی و مواضع روسیه در جهان

به گزارش مجله پریها، یک نشریه آمریکایی نوشته است روسیه تحت رهبری پوتین توانسته نه تنها توان نظامی خود را افزایش دهد، بلکه مواضع این کشور در جهان را تقویت کرده، باعث شکست تحریم های غربی و تمایل برای به توافق رسیدن با مسکو شود.

اعتراف به نقش پوتین در تقویت توان نظامی و مواضع روسیه در جهان

به گزارش گروه بین الملل مجله پریها به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، نشریه آمریکایی (FRN) روز گذشته در مقاله ای تحت عنوان راه چاره بزرگ پوتین: تاریخچه کوتاه احیای مجدد روسیه نوشته است: به رغم انتظاری که کشورهای غربی داشتند، روسیه طی چند سال گذشته و با وجود تحریم های شدید، توانسته مواضع خود در عرصه جهانی را تقویت کرده و توان بالقوه نظامی خود را نیز بطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

بر اساس اطلاعات این پرتال خبری، روسیه طی سال های اخیر نه تنها قدرت نظامی خود را از دست نداده، بلکه آن را افزایش داده و در عین حال توان نظامی خود را با سایر کشورها در سراسر جهان: از سوریه و ونزوئلا گرفته تا ترکیه، الجزایر و احتمالاً عربستان سعودی نیز به شراکت گذاشته است.

نویسنده این مطلب یادآور شده: تسلیحات نظامی مدرن روسیه، چالش بسیار جدی برای تسلیحات نظامی آمریکایی و اروپایی به شمار می روند. بخش قابل ملاحظه ای از سلاح های جدید روسیه به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور در پاسخ به خروج آمریکا از پیمان سپر ضدموشکی در سال 2001، تولید شده است.

بر اساس این مقاله، در حال حاضر بیش از پیش واضح شده است که قدرت رئیس جمهوری روسیه در تفکر و طرح های وی در برنامه ریزی های دراز مدت مدرنیزه سازی تسلیحات نظامی و توانایی در اولویت بندی و احیای قدرت نظامی این کشور است. علاوه بر آن، توان بالقوه نظامی روسیه گویای سطح بالای آموزش در روسیه است و این کشور در عرصه های غیرنظامی نیز موفقیت های اساسی بدست آورده است. برای مثال در چارچوب برنامه های فضایی، روسیه در حال ساخت فرودگاه فضایی شرق است و در ماه آگوسا سال جاری نیز نخستین نیروگاه هسته ای شناور در جهان را راه اندازی کرده است.

در این مقاله همچنین یادآوری شده که مقاومت موفقیت آمیز روسیه در برابر تحریم های غرب، دیگر کشورها را مجبور به اعتراف درباره شکست خوردن اقدامات محدودکننده ضدروسی و ضرورت به توافق رسیدن با مسکو کرده است.

نویسنده این مقاله، خط مشی ولادیمیر پوتین در توسعه روسیه را make Russia great again (روسیه را دوباره با عظمت کردن) نامیده که به طور غیرمنتظره ای به یک روند جهانی تبدیل شده است.

در این مقاله نوشته شده: مقاومت سرسختانه روسیه در مقابل تحریم های غرب و جهت گیری به سمت محور جدید شرق در سیاست خارجی این کشور، منجر به آن شده که صداهای بسیاری از هر دو طرف آتلانتیک شنیده می شود که: اگر ما نمی توانیم بر روسیه پیروز شویم، بایی سعی کنیم با آنها به توافق برسیم. ولادیمیر پوتین این امکان را بوجود آورده تا به تدریج گفت وگو با آمریکا را سر و سامان دهد و تماس های نزدیکی با چین برقرار کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2913

به "اعتراف به نقش پوتین در تقویت توان نظامی و مواضع روسیه در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف به نقش پوتین در تقویت توان نظامی و مواضع روسیه در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید