اظهارات سخنگوی شورای شهر؛ از نامه محرمانه شهردار در خصوص بدهی تا شکایات شهرداری در خصوص سگ کشی

به گزارش پریها، سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص موضوعاتی همچون خدمات شهرداری در اربعین، رقم دقیق بدهی شهرداری، 12 پرونده تخلفاتی از قبل، پایان سرقت مجسمه قیصر امین پور، انتشار فیلم سگ کشی توضیحاتی را ارائه کرد.

اظهارات سخنگوی شورای شهر؛ از نامه محرمانه شهردار در خصوص بدهی تا شکایات شهرداری در خصوص سگ کشی

سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص موضوعاتی همچون رقم دقیق بدهی شهرداری تهران، خاتمه سرقت مجسمه قیصر امین پور، انتشار فیلم سگ کشی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، علی اعطا در نشست خبری که به منظور پاسخ به سوالات پریها در حوزه های مختلف شهری برگزار گردید با بیان این که صبح امروز،سه شنبه 12 شهریور، جلسه ای درباره برگزاری اقدامات در اربعین در شورای شهر تهران برگزار گردید، گفت: در جلسه امروز که با حضور دو معاون فرهنگی و خدمات شهری شهرداری تهران همراه با حضور تعدادی از شهرداران مناطق برگزار گردید، در خصوص خدماتی صحبت شد که شهرداری تهران می تواند در مراسم اربعین سال جاری ارائه دهد.

وی با بیان این که حضور شهرداری در مراسم اربعین تنها برای ارائه خدمات شهری است، اظهار کرد: اقدامات شهرداری در چهار مرز شلمچه، چذابه، مهران و غیره صورت می گیرد.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری در دو شهر کربلا و نجف خدمات ارائه می دهد، گفت: مسئله ای در این زمینه نیست و تنها خدمات شهری ارائه خواهد شد.

اعطا با بیان این که بودجه مراسم اربعین در شورای شهر پنجم 100 درصد افزایش یافت به گونه ای که از پنج میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد، اظهارکرد: در سال 1396 - 1395 بودجه اربعین پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود اما به نظر می رسید رقم های بالاتری هزینه شده و صرفه جویی صورت نگرفته است اما حالا در این دوره مدیریت شهری 10 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که سعی می گردد در حد همین مقدار بودجه اقدامات خوبی ارائه گردد.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: صرفه جویی جدی در بودجه اربعین در نظر گرفته شده است. به گونه ای که حضور کارمندان شهرداری صرفا داوطلبانه خواهد بود و تنها به ارائه خدمات مرتبط با شهر می پردازند.

  • از مجسمه قیصر امین پور چه خبر؟

وی در خصوص آخرین پیگیری های انجام شده درباره مجسمه مسروقه قیصر امین پور اظهارکرد: از آنجایی که مدت هاست که شاهد سرقت سریالی مجسمه های شهری نیستیم، احساس نمی گردد که این روند (سرقت سریالی) به جریان افتاده باشد و این سرقت ها ادامه دار باشد. پیگیری ها و آنالیز های زیادی انجام شده و اخیرا سازمان زیباسازی و پلیس آگاهی جلسه ای را برگزار نموده اند همچنین در شورای شهر نیز طرح معین حریم آثار هنری در شهر ارائه شده است که البته به طور تعیین به حفاظت آثار هنری از سرقت نمی پردازد اما در قالب این طرح می توان از به سرقت رفتن آثار هنری در شهر جلوگیری گردد که روش های مختلفی از جمله نصب دوربین و مانیتورینگ آنها مطرح شده است و از سوی هیات رییسه این طرح به سه کمیسیون تخصصی حقوقی، فرهنگی و شهرسازی ارائه شده است.

اعطا اضافه کرد: روز گذشته در تماس با معاون اجتماعی پلیس تهران در خصوص آخرین وضعیت مجسمه مسروقه قیصر امین پور سوال پرسیدم که آنها تعیینا پیشنهاداتی را عنوان کردند که قرار شد یگان حفاظت شهرداری، پلیس و واحدهای مربوطه جلسه ای را برگزار نمایند و به جمع بندی برسند.

مقاومت مالک پلاسکو در ارائه نقشه

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه در خصوص مقاومت مالک پلاسکو در دریافت مجوز اظهار کرد: پلاسکو باید برای ساخت ساختمان اش پروانه دریافت کند چرا که باید مسئولیت این ساختمان را قبول کند و قبل از ساخت تکلیفش تعیین گردد نه این که بسازند و بعد تصمیم بگیرند که چه نمایند.

وی با بیان این که در پی حادثه پلاسکو و ریزش ساختمان قدیمی گودی ایجاد شد که شهرداری با تسامح رفتار کرد و اجازه داد که مالک در حد صفر - صفر ساخت وساز داشته باشد، گفت: مالک باید برای ساختمان جایگزین پروانه و مجوز دریافت کند.

اعطا با اشاره به این که در خصوص ساختمان شاقتصادی هنوز توافق نهایی صورت نگرفته و موجب بروز نارضایتی شده است،اظهارکرد: همچنین می بایست مالک مساله پارکینگ 400 واحد را حل نماید و یک طبقه را به عنوان یادمان شهدای آتش نشان در نظر بگیرد.

  • دستفروشی موضوعی پیچیده با ابعاد مختلف

سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص وضعیت دستفروشان در تهران با بیان این که دستفروشی موضوعی پیچیده و دارای ابعاد مختلف است، اظهار کرد: در 24 بهمن ماه سال گذشته شورای شهر تهران طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون را در دستور کار قرار داد و از سوی دیگر نمایندگان شهرداری نیز با دستفروشان جلسه برگزار کردند تا به راهکار مشترکی برسند اما علاوه بر نظریه پردازی باید وارد عمل شده و انتظار ما این است که در این رابطه با سرعت بیشتری اقدام نمایند به ویژه در خصوص دستفروشان مترو که مساله ایمنی جدی است باید اقدامات لازم صورت گیرد چرا که مترو با استانداردهای سفت و سختی ساخته شده است و نباید امنیت مسافران تهدید گردد و باید ساماندهی دستفروشان انجام گیرد.

  • 12 پرونده نجفی به شورا نیامد

وی در خصوص 12 پرونده تخلفاتی که از سوی نجفی - شهردار اسبق تهران - اعلام شد، گفت: مواردی که شهردار وقت در آن موقع عنوان کرد هیچ وقت به شورا ارسال نشد و آگاه نیستیم که این 12 پرونده چه بوده است.

اعطا درباره ارتباط شورای شهر و قوه قضاییه با بیان این که شورا می تواند نتایج تخلفات را که در طرح های تحقیق و تفحص احصاء شده به قوه قضاییه ارسال کند،اظهارکرد: تخلفاتی که در گزارش های حسابرسی احصاء می گردد را می توان به قوه قضاییه ارسال کرد.

  • پرونده ملک زعفرانیه را در رسانه ها دیدم

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر امضای معاون شهردار در تخلف ملکی در زعفرانیه (ملک حسن رعیت) اظهار کرد: صرفا این موضوع را در رسانه ها دیدم و آنالیز نکردم.

  • نامه محرمانه شهردار به شورای شهر درباره بدهی های شهرداری

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مدیران قبلی شهر بدهی 69 هزار میلیاردی را قبول ندارند و خواستار برگزاری مناظره شدند، گفت: به نظر می رسد این بدهی ها به جدال رسانه ای تبدیل شده است اما در خردادماه سال 98 حناچی - شهردار تهران - نامه ای را با مهر محرمانه به شورای شهر ارسال و فهرست بدهی ها را به صورت تفکیکی و در چند جدول ارائه کرد اما از آنجایی که این نامه در طبقه بندی محرمانه است، نمی توانم از جزییات آن صحبت کنم. صرفا در خصوص یک آیتم می گویم که به طور تعیین در حوزه بدهی بانکی 29 هزار و 500 میلیارد تومان در دفاتر حساب ثبت شده است و قطعی است و این ادعای مدیران قبلی مبنی بر این که کل بدهی ها 16 هزار میلیارد تومان است را رد می نماید و به نظر می رسد تکلیف مابقی بدهی ها نیز تعیین باشد.

اعطا با بیان این که تقریبا وضعیت اقتصادی بدهی های شهرداری را همگان می دانند، اظهارکرد: ما به دنبال آن نیستیم که فضای آرام و باثباتی که ایجاد شده را برهم بزنیم.

  • اقدامات شورای شهر پس از انتشار فیلم سگ کشی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که پس از انتشار فیلم سگ کشی قرار بود شورای شهر به این موضوع ورود کند، گفت: بعد از این موضوع چهار جلسه ویژه در شهرداری تهران و شورا برگزار گردید که یکی از این جلسات با حضور شهردار و رییس شورای شهر برپا شد و جلسه هایی نیز با سمن های حمایت از حیوانات داشتیم و جلسه ای نیز در کمیسیون حقوقی شورا با موضوع آنالیز ابعاد اتفاق و تضمین در راستای جلوگیری مجدد برگزار گردید.

اعطا با بیان این که روز گذشته جلسه ای دیگر توسط اداره کل محیط زیست شهرداری تهران برگزار گردید، اظهارکرد: از این به بعد ناظر عالی پیمانکاران در این حوزه، اداره کل محیط زیست شهرداری است و با سمن ها و متخصصان حوزه حیوانات جلسه ای را برگزار کرد.

وی اضافه کرد: کارفرمای پیمانکار همچنان شرکت ساماندهی مشاغل است اما نظارت عالی با اداره کل محیط زیست شهرداری خواهد بود. قرار شد تا دو هفته آینده دستورالعمل چگونگی نظارت بر پیمانکاران این حوزه تهیه گردد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان این که این دستورالعمل مبنای علمی و به روزی دارد، گفت: شرکت ساماندهی مشاغل در دادسرا شکایتی را ثبت نموده که از جزییات آن بی خبر هستیم اما باید منتظر نظر نهایی دستگاه قضا باشیم.

وی اضافه کرد: اتفاق ناخوشایندی افتاده و فارغ از این که این فیلم قدیمی بود اما نیازمند رویه استانداردی بودیم که مانع بروز اتفاقات این چنینی بگردد و امیدواریم با تهیه دستورالعمل این مسائل حل گردد.

اعطا همچنین پیشنهاد داد که درهای مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب هفته ای دو مرتبه به روی سمن ها و پریها باز گردد تا آنان بتوانند از نزدیک نحوه برخورد با این حیوانات را ببینند.

وی همچنین در خصوص سلب مسئولیت شهردار تهران هنگام بروز بحران در تهران در قانون جدید گفت: پیش از این شهردار تهران مسئول ستاد بحران در پایتخت بود اما از آنجایی که در زمان بحران باید فرماندهی واحد و بدون چالش ایجاد گردد، در قانون جدید وزیر کشور به عنوان مسئول بحران پایتخت انتخاب شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2803

به "اظهارات سخنگوی شورای شهر؛ از نامه محرمانه شهردار در خصوص بدهی تا شکایات شهرداری در خصوص سگ کشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات سخنگوی شورای شهر؛ از نامه محرمانه شهردار در خصوص بدهی تا شکایات شهرداری در خصوص سگ کشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید