استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن ام.آر.آی

به گزارش مجله پریها، پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در مطالعه اخیرشان با همکاری فیسبوک از فناوری هوش مصنوعی برای خواندن اسکن های ام.آر.آی استفاده کردند.

استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن ام.آر.آی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مدگجت، اسکن تصویربرداری، مانند استفاده از دستگاه های ام.آر.آی و سی تی اسکن، از تکنیک های مهم در تحقیقات هوش مصنوعی به شمار می آیند.

اگر رادیولوژیست ها کیفیت و سرعت کار خود را در شناسایی ضایعات و دیگر ویژگی های بافت ارتقا دهند، این کار می تواند به طور کلی اثربخشی داروها را بهبود بخشد. یک مشکل که مرتبا پژوهشگران در این زمینه با آن روبرو می شوند، کمبود داده ها برای انجام این کار است.

پرتوشناسی یا رادیولوژی و گاهی تصویربرداری تشخیصی نام یک رشته از تخصص های پزشکی است که از پرتو ایکس و دیگر اقسام امواج و پرتوها برای تشخیص و درمان بیماری و حالات غیرطبیعی یاری می گیرد. در تمام این ها، هدف تشخیص بیماری یا حالات غیرطبیعی بدن به یاری روش های پیشرفته تصویری است.

برای حل این مشکل پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک(NYU School of Medicine) با همکاری فیسبوک موفق به اشتراک گذاری یک پایگاه اطلاعات عظیم از اسکن های ام.آر.آی زانو و داده های مربوط به آن افراد شدند.

این پروژه ام.آر.آی سریع(fastMRI) نام دارد و پژوشگران امیدوارند محققان دیگر نیز بتوانند از نرم افزارهای کاربردی برای ایجاد نرم افزارهایی برای معین کردن ویژگی های مختلف در اسکن ام.آر.آی برای شرایط و بیماری های مختلف استفاده نمایند. پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک و فیسبوک در حال کار بر روی توسعه یک نرم افزار هوش مصنوعی به منظور تجزیه و تحلیل اسکن های تصویربرداری(imaging scans) هستند، آنها همچنین در حال توسعه ابزارهایی برای یاری به دیگران برای توسعه برنامه های مشابه نیز هستند.

این پایگاه داده شامل بیش از 1.5 میلیون تصویر از حدود 10 هزار اسکن است. 1600 مورد از اسکن ها با داده های اندازه گیری کالبدشناسی مختلف ارائه می شوند. تمام اسکن ها اطلاعات کلی بیمار را دارا هستند و پایگاه داده کاملا با قانون انتقال و پاسخ گویی الکترونیک بیمه سلامت سازگار است. دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در بیانیه ای گفت که هیچ یک از اطلاعات فیسبوکی افراد در این پروژه استفاده نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1945

به "استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن ام.آر.آی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن ام.آر.آی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید